Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Будівлі ансамблю Круглої площі Полтави лишилися пам’ятками національного значення

Кадетський корпус, будинок Дворянського зібрання та Краєзнавчий музей залишилися пам’ятками національного значення

 

Понижувати їх статус до місцевого рівня не будуть, – повідомили у Міністерстві культури. А експертна рада Міністерства культури України занесла ці три полтавські історичні будівлі до Реєстру нерухомих пам’яток зі статусом місцевого значення.

Причиною ж недавнього непорозуміння щодо можливого пониження статусу цих будівль називають те, що в Мінкультурі  отримали неповний пакет документів:

Слід зазначити, що в пакеті документів, які були надіслані відповідним органом охорони культурної спадщини Полтавської ОДА, для занесення будинків по вулиці Соборності, 31, 42 та Конституції, 2 у Полтаві до Реєстру, були відсутні довідки про майнову оцінку на об’єкти, необхідність якої визначалось постановою Кабінету Міністрів.

Валентина Вождаєнко , заступниця начальника обласногоуправління культури зазначила: коли була присутня на Експертній раді в Києві, не отримувала зауважень з цього приводу. Можливо, сталася прикра помилка через бюрократію.

Висновків  щодо втрати автентичності пам’ятки, яка не може по якихось описах бути пам’яткою національного значення, не надходило.

Тож поки що Кадетський корпус, будинок Дворянського зібрання та обласний Краєзнавчий музей залишаються зі статусом пам’яток національного значення. А в Мінкультури рекомендували Кабінетові Міністрів внести їх до реєстру, адже це площина повноважень уряду,  – повідомляє “Лтава”.

нагадаємо, раніше зазначені пам’ятки національного значення понизили у статусі.

Із шести тисяч пам’яток Полтавщини близько 20-ти % мають статус національного значення.

Система Orphus Поделиться на fb