Ви тут:

“ЗДВИГ–2017”: Опішне продовжує українські гончарні традиції

“ЗДВИГ–2017”: Опішне продовжує українські гончарні традиції

12 червня Національний музей-заповідник українського гончарства розпочав заходи ІХ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг–2017» – науково-мистецької акції, спрямованої на пізнання традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного гончарства й популяризацію мистецтва кераміки в Україні.

«Титульною» сторінкою подій стало відкриття одразу двох масштабних проектів – VII Сесії Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для романтиків, харизматиків, диваків і діячів та Міжнародного симпозіуму художньої кераміки в Опішному «ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ».

Симпозіуми в Опішному – унікальне мистецьке явище в галузі сучасної художньої кераміки та творення новітньої національної культури. З 1997 року вони відбуваються на базі Музею гончарства на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Нині, після трирічної перерви, Опішне знову запросило до творчого спілкування десятьох талановитих художників-керамістів сучасності. Ними стали відомі мистці не лише України, а й трьох чужоземних держав – Білорусі, Молдови та Бразилії.

Окрім утілення головної мети – створення монументальних глиняних творів та спілкування, учасники симпозіуму проведуть майстер-класи й презентують власні мистецькі проекти для учасників Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для романтиків, харизматиків, диваків і діячів – літньої школи гончарства. Уже сьомий рік поспіль Гончарна столиця запрошує бажаючих – незалежно від віку, фаху чи національності – опанувати гончарне ремесло. АКАДЕМІЯ ГОНЧАРства надає навички практичної роботи з глиною, збагачує учасників теорією й практичним досвідом осягнення процесу гончарного виробництва, а також надає унікальну можливість пізнати мистецький світ кераміки. Сьома «сесія» нині поєднала спраглих до гончарства з Полтавщини, Київщини, Черкащини, Дніпропетровщини, Закарпаття, Криму та Білорусі. На учасників АКАДЕМІЇ очікує насичена тритижнева програма навчання і безперечно, нові знання, враження та знайомства. Символічно, що в Опішному водночас творитимуть десятеро мистців зі світовим ім’ям та десятеро «неофітів» гончарства.

Низку подій «Здвигу–2017» продовжив Перший міжнародний літній практикум з археологічної керамології, який розпочався 15 червня. Його метою є проведення наукових археологічних розкопок на території Опішненського городища та Глинського археологічного комплексу слов’яно-руської доби. Учасниками археолого-керамологічної літньої академії стали археологи, керамологи, краєзнавці та студенти-практиканти вищих навчальних закладів України та зарубіжжя.

Серед майбутніх заходів Гончарного Здвиження в Опішному – «Фестиваль вогню», що триватиме з 24 червня до 1 липня, – виняткова подія, що стане однією з мистецьких «родзинок» Опішного, адже його учасники – художники-керамісти – демонструватимуть авторські способи виготовлення й випалювання творів кераміки.

З 26 червня до 1 липня до Гончарної столиці збере талановитих ковалів України СЬОМИЙ Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–XXI».

Починаючи з 26 червня Музей-заповідник презентуватиме мистецькі проекти сучасних художників-керамістів – Зінаїди Близнюк (Опішне), В’ячеслава Пасинка (Харків), Лесі Падун (Полонне, Хмельниччина), Сергія Радька (Межиріч, Черкащина) та Аліни Літвіненко (Олександрія, Кіровоградщина).

30 червня відкриється персональна виставка «У кожній краплині сонце» відомої української художниці-керамістки Світлани Пасічної. Також цього дня назве імена своїх переможців ЧЕТВЕРТИЙ Міжнародний фотоконкурс «Гончарні ВІЗІЇ країни», а ІХ Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2017» укотре запросить до участі майстрів народних ремесел.

1 липня 2017 року всі червневі мистецькі події Опішного підсумує справжнє свято української душі – Національний фестиваль гончарства. Програму колоритного дійства складуть одразу кілька фестивалів, що презентуватимуть автентичну пісню та декоративно-ужиткове мистецтво різних регіонів України, красу гончарського бодіпейнтінгу – зображення гончарної тематики на мапі людського тіла, й майстерність талановитих українських ковалів – учасників Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ-ХХІ». Опішне продовжує творення новітньої гончарної історії!

Жанна Різниченко, інформаційна служба Національного музею-заповідника українського гончарства

Система Orphus Поделиться на fb