Ви тут:

В Україні створять Міжвідомчу координаційну раду з питань правосуддя щодо неповнолітніх

В Україні створять Міжвідомчу координаційну раду з питань правосуддя щодо неповнолітніх

Уряд прийняв розроблену Міністерством юстиції України постанову, яка забезпечить створення Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх з одного боку буде консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, з іншого – стане широкою міжінституційною платформою, яка під координацієюМіністерства юстиції України об’єднає і судову гілку влади, і омбудсмена, і неурядові організації, які опікуються проблемами захисту дітей.

Основна мета діяльності ради полягає в тому, щоб зібрати всі органи державної влади, які опікуються неповнолітніми, та спільними зусиллями удосконалити нормативно-правову базу, яка пов’язана із захистом законних прав та інтересів дітей, з урахуванням досвіду міжнародних партнерів. Зокрема, це стосується прийняття Закону про безоплатну правову допомогу, який дасть можливість системі правової допомоги повністю охопити питання захисту дітей, а також розроблення Державної програми соціального захисту та реабілітації неповнолітніх, які вже вчинили правопорушення.На практиці досягти цих цілей можна лише шляхом адміністрування діяльності всіх державних органів, залучених до процесу.Рада матиме як обов’язкових членів, так і членів, які працюватимуть за згодою. До ради увійдуть 5 ключовихміністерств: Міністерство юстиції України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і наукиУкраїни, Міністерство соціальної політики України та Міністерство внутрішніх справ України. Також планується залучення представників Генеральної прокуратури, уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представниківміжнародних та громадських об’єднань.

Рада матиме багато завдань, основними з яких є розробка Стратегії щодо запобігання злочинності та Закону про правосуддя для дітей, створення механізмів позасудового правового врегулювання.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег ТИМЧЕНКО

Система Orphus Поделиться на fb