Ви тут:

Українським Абітурієнтам встановлено коефіцієнти обліку результатів ЗНО для вступу до вишів, – Лілія Гриневич

Українським Абітурієнтам встановлено коефіцієнти обліку результатів ЗНО для вступу до вишів, – Лілія Гриневич 

Абітурієнтам встановлено регіональний, галузевий і сільський коефіцієнти обліку результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для вступу до вищих навчальних закладів.

Як передає УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомили міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
За її словами, регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоб створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах. Він становить 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – на всієї іншій території України.
«Таким чином ми мотивуємо наших абітурієнтів, щоб вони зважили, чи варто обов’язково їхати до Києва, чи можна все-таки навчатись ближче до місця проживання, бо серед регіональних університетів ми також маємо хороші», – сказала міністр.
Галузевий коефіцієнт, який становить 1,03, за словами Гриневич, покликаний мотивувати абітурієнтів на подання заяв за пріоритетними інженерними та природничими спеціальностями.
Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься абітурієнтів, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах у сільських населених пунктах у рік вступу.
«Сільський коефіцієнт повинен посприяти і підтримати дітей з сільської місцевості. Для цього вони мають не просто закінчувати сільську школу, а й проживати у сільській місцевості. Ми розуміємо, що сьогодні, на жаль, ми не можемо створити рівного доступу до якісної освіти у селі і місті. Ми працюємо над цим дуже серйозно, але на даний момент вважаємо, що потрібно сільську молодь підтримати, і коефіцієнт там становить 1,02», – сказала вона.

Перейти до вмісту