Ви тут:

У Щербанях відкрили меморіальну дошку Сергію Параджанову

У Щербанях відкрили меморіальну дошку  Сергію Параджанову

У с. Щербані відкрили дошку режисеру,  сценаристу, актору Сергію Параджанову. Розмістили її на приміщенні багатоповерхівки.   Вулицю в новому мікрорайоні також назвали ім’ям режисера.  Виготовили пам’ятний знак коштом вірменської громади.

«Ескіз дошки виготовили в ТОВ «Торговий дім дерева та каменю». Фото обирали всією общиною. Його зробив директор музею. С. Параджанова в Єревані. Кошти також збирала община. Це благодійні внески», – сказав голова обласної вірменської організації “Ванк” Валерій Кіракосян.

На відкриття прийшли  представники грузинської, вірменської та української  громади, обласної влади, місцеві сільські та селищні голови.

«Нарешті ми почали відходити від радянських назв вулиць. І це дуже приємно, що нову вулицю назвали іменем відомого режисера Сергія Параджанова. Сам режисер говорив: «У мене три батьківщини: я народився в Грузії, працюю в Україні, готуюсь померти у Вірменії». І нині ми маємо незалежну Україну, Грузію та Вірменію», – сказав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Сергій Параджанов автор відомих стрічок  «Тіні забутих предків,  «Колір гранату» та «Ашиб-керіб».

Система Orphus Поделиться на fb