Ви тут:

“Спільними зусиллями ДСНС та інших органів влади ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати під контролем”, – Микола Чечоткін (ВІДЕО)

“Спільними зусиллями ДСНС та інших органів влади ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати під контролем”, – Микола Чечоткін (ВІДЕО)

У ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося позачергове засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з врегулювання питань поводження з твердими побутовими відходами у Львові та стану пожежної безпеки в екосистемах України.

Участь у засіданні взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та голови регіональних штабів з ТЕБ та НС, повідомляють у ДСНС.

З Полтавської області у засіданні взяли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Роман Товстий, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації Віктор Стеблянко, члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

“Для нас дуже важливо, щоб кожна функція, згідно якої ми провели фінансову децентралізацію та передали повноваження і ресурси до місцевого самоврядування виконувалася якісно. Сьогодні ми бачимо як змінюються кліматичні умови і це треба враховувати при розрахунках місцевих бюджетів. Необхідно вжити всіх заходів та налагодити взаємодію між усіма органами влади для того, щоб не допустити масових загорять в екосистемах України ”, – зазначив Геннадій Зубко.

Так, за прогнозами Укргідрометцентру, починаючи з 26 червня температура повітря суттєво підвищиться, внаслідок чого на більшості території України спостерігатиметься найвищий клас пожежної небезпеки. Крім того, за останні 25 років внаслідок кліматичних змін середня температура повітря по Україні у червні та липні зросла на 2 градуси, що створює передумову для формування довготривалої надзвичайної пожежної небезпеки у ці місяці.

В свою чергу, Микола Чечоткін зазначив, що аналіз виникнення пожеж у природних екосистемах у 2017 році свідчить про їх збільшення майже у 3 рази, а площі пройденої вогнем у 2,4 рази.

“Порівняно з минулими роками у лісових масивах кількість пожеж збільшилась у 3 рази, а їх площа у 3,7 рази, на торфовищах – у 2,8 рази, а площа у 2,3 рази, на відкритих ділянках місцевості, зокрема сміття, трави та залишків рослинності – майже у 3 рази, а площа у 2,4 рази. Окремо хочу наголосити на ситуації з пожежами на сміттєзвалищах, кількість яких у цьому році вже становить 93 пожежі, що значно перевищує показники попередніх років. Саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення і значно погіршують екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння”, – зауважив Голова ДСНС.

Очільник Служби також зазначив, що спільними зусиллями Служби з іншими органами влади ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати контрольованою. В середньому за добу підрозділи Служби забезпечують оперативне реагування на 70 пожеж у природних екосистемах, і найголовніше – не допускається їх переростання до масштабних пожеж.

Це результат посиленого моніторингу пожежної обстановки та оперативного реагування на всі випадки пожеж та загорянь на початковому етапі їх виникнення.

Водночас, Микола Чечоткін наголосив на тому, що пожежонебезпечний період підходить до своєї активної фази, тому місцевим органам влади необхідно проаналізувати пожежну обстановку в межах своїх адміністративно-територіальних одиниць та забезпечити безумовне виконання рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 14 квітня, яким визначено всі заходи, що можуть підвищити ефективність протидії пожежам.

Система Orphus Поделиться на fb