Ви тут:

Представники Полтавщини відвідали Італію для зміцнення міжнародного співробітництва

Представники Полтавщини відвідали Італію для зміцнення міжнародного співробітництва

Делегація від Полтавщини відвідала Італію. Зокрема, представники області взяли участь у 22-му Міжнародному фестивалі «Ритми і танці світу « у Джавера дель Монтелло, а також відвідали офіційні зустрічі у Падузі та Венеції.

Уже дванадцять років поспіль Україна бере участь у цьому фестивалі. З Полтавщини ж делегація на цей захід у Джавер дель Монтелло вирушила вперше. Загалом, співорганізаторами та учасниками заходу були 22 країни світу.

Цікаво, що саме представники Полтавської області відкривали Міжнародний фестиваль «Ритми і танці світу», адже саме пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» від обласної філармонії першими виступали на сцені фестивалю. Колектив був активним учасником заходу та виступав для гостей свята протягом двох днів.

Паралельно з проведенням фестивалю у Джавері дель Монтело, представники Полтавської області були на ряді офіційних зустрічей.

Зокрема, з експертами у Падузі та Венеції зустрілись заступник голови ОДА Микола Білокінь, заступник начальника управління культутри ОДА Валентина Вождаєнко, заступник директора обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко. Говорили головним чином щодо співробітництва в питаннях мистецтва та культури.

Падова – це місто, яке співпрацює з багатьма державами світу, ведеться активна робота щодо розподілу овочів та фруктів. Але ми зі свого боку обговорили питання співробітництва в плані культури, — розповів Микола Білокінь. — Ми хочемо, щоб творчі колективи з Полтавщини їздили виступати до Італії, а звідти артисти приїжджали до нас, відвідували Полтавщину, Гоголівські місця, тощо. Адже у нас є що показати і чим здивувати іноземних гостей. А обмін досвідом в цій ситуації – найголовніше.

Спільно з делегацією з обласної державної адміністрації участь у офіційних зустрічах брала Тамара Позднякова, голова громадської організації «Асоціація Україна плюс»/Італія. Пані Позднякова родом з Полтавщини, а в Італії проживає понад 15 років та як ніхто розуміє особливості життя та роботи в обох країнах та регіонах.

Також відбулася офіційна зустріч у Венеції. Там представники Полтавщини зустрілися з президентом сектору стратегічних проектів економічного розвитку при адміністрації комуни Венеції Бенджаміном Піро.

Було дуже приємно, що в Італії досить добре досвідченні у особливостях ситуації у нашій державі. Нам постійно бажали миру в Україні, щоб у нас в країні припинився збройний конфлікт. Загалом, і в Україні і в Полтавщині бачать партнерів, — поділився враженнями Микола Білокінь.

На 22-му Міжнародному фестивалі «Ритми і танці світу « у Джавера дель Монтелло було більше 30 тисяч відвідувачів.

Окрім чудового виступу творчого колективу «Полтава» ми не оминули увагою і виставкові заходи. Зокрема, наш павільйон був одним з найбільших. Там були представлені майстри народної творчості Полтавщини. Майстри з нашого краю показували вишиванки, витинанки. Також в павільйоні представили художні роботи та проведено майстер-класи з живопису, — розповіла Вікторія Пилипенко.

Перейти до вмісту