Ви тут:

На Полтавщині майже 700 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування потребують житла

На Полтавщині майже 700 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування потребують житла

Про це повідомила, сьогодні під час засідання Координаційної ради у справах дітей при Полтавській ОДА, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 693 дитини потребують житла. Загалом на обліку служб у Справах дітей Полтавської області перебуває 2354 дитини-сироти.

Для вирішення цього питання до обласної програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015 — 2019 роки включили окремий розділ “Забезпечення дотримання законних прав та інтересів дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа”, який включає в себе захист житлових та майнових прав дітей.

“Цю програму затвердили на 2016 — 2019 роки у 21 районі та 3 містах області, а у Гадяцькому, Полтавському та Зіньківському районах сільськими та селищними радами. Для їх реалізації передбачено більше 11 млн грн”, – розповіла Інна Конончук.

Після дитячих будинків, прийомних сімей та закладів для дітей-сиріт таких дітей повинні забезпечувати позачергово впорядкованим житлом за місцем їх походження.

Станом на 1 січня 2017 року на обліку громадян, які потребують поліпшених житлових умов перебувала 143 дитина-сирота віком від 16 до 18 років.

“Чому у Глобинському, Гребінківському, Зіньківському, Решетилівському, Кобеляцькому, Миргородському та Гадяцькому районах протягом 2013 — 2016 років не було надано житла жодній особі з категорії дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування?”, – запитала у представників райдержадміністрацій Конончук.

Під час обговорення цього питання з представниками районів, вони пояснили, що більшість таких дітей не хочуть повертатись у села тому й не звертаються до служб. А в Решетилівському районні розробили проект будівництва “Соціального будинку” саме для дітей-сиріт.

Наприкінці засідання координаційна рада ухвалила низку рішень та надала доручення Департаменту освіти спільно з Центром зайнятості проаналізувати працевлаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування після навчання у ПТУ.