Ви тут:

Головне для розвитку Донбасу – нові робочі місця, – Зубко

“Головне для розвитку Донбасу – нові робочі місця”, – Зубко

Для нас важлива не тільки термінова й короткотермінова допомога від ЄС, а й підтримка системних змін в країні. В першу чергу, реформи децентралізації, яка дає можливість самостійно вирішувати питання залучення інвестицій й розвитку інфраструктури. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, перебуваючи у Маріуполі у спільній робочій поїздці з Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом.

«Перерозподіл бюджетних надходжень, додаткові повноваження для громад вже зараз дають можливість реалізовувати інфраструктурні проекти, змінюють обличчя сіл, поселень, міст. Фінансова децентралізація стала суттєвою допомогою бюджетам Донецької та Луганської областей, які  вже з початку цього року зросли в 1,4 рази. В 2017 році Маріуполь має 1 млрд гривень бюджету, ще 800 мільйонів – від Донецької ВЦА на проекти, які стосуються міста», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр також висловив вдячність міжнародним партнерам за постійну фінансову допомогу. «Сьогодні допомога, яка спрямовується на відновлення та відбудову Донбасу  є дійсно безпрецедентною. Це і Програма ЄІБ  розвитку муніципальної інфраструктури України, і Надзвичайна кредитна програма для відновлення України, і Другий проект розвитку міської інфраструктури Всесвітнього банку у м. Краматорськ. Напрямки цих проектів:  теплопостачання, водопостачання та водовідведення, енергоефективність будівель, зовнішнє освітлення населених пунктів, поводження з побутовими відходами, транспортна інфраструктура, будівництво житла. Сьогодні за рахунок ЄІБ вже починають реалізовуватися 69 проектів по 5 областям: Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська і Запорізька», – зазначив Геннадій Зубко.

«Разом з тим, головне питання не тільки у відбудові  житла і соціальної інфраструктури, головне, це створення робочих місць. Нам дуже важливо, щоб людина, яка має можливість отримати житло, мала роботу!», – сказав він.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Перейти до вмісту