Ви тут:

До 210-річчя з Дня народження Миколи Гоголя на Шишаччині реконструюють будинок культури

До 210-річчя з Дня народження Миколи Гоголя на Шишаччині реконструюють будинок культури

У Гоголевому почалися роботи з реконструкції будинку культури. На його місці зявиться Центр дозвілля при музею-заповіднику Миколи Гоголя.

У березні Управління капбудівництва Полтавської ОДА оголосило тендер на проведення робіт з реконструкції сільського будинку у Гоголевому Шишацького району. Тут розташований музей заповідник Миколи Гоголя, на честь якого і назвали населений пункт.

Очікувана вартість закупівлі складала 23,3 млн грн. Роботи з реконструкції будинку культури виконуватиме ТОВ «Будівельна компанія «Центр-Буд» за 21,5 млн. грн. Проведення тендеру дозволило зекономити 1,8 млн. грн бюджетних коштів.

Проведення реконструкції об’єкту на території Шишацької об’єднаної тергромади — результат співпраці місцевої влади та керівництва області.

Минулої пятниці голова Полтавської ОДА Валерій Головко разом з начальником Управління Тимофієм Голбаном та представниками місцевої влади перевірили хід реконструкції обєкту. Роботи нещодавно розпочалися, але вже зараз можна визначити етапи їх проведення.

На першому з них, який вже триває, представники підрядника демонтують стару систему опалення. Крім того, почалося утеплення цоколю будівлі. Оновлення опалювальної системи створить якісно нові умови функціонування будівлі.

  • Термомодернізація — це необхідність. По-перше, ми створюємо комфортніші умови для відвідувачів Центру. А по-друге — це значна економія на опаленні будівлі. Наше Управління намагається проводити утеплення на усіх обєктах. І Гоголівський Центр дозвілля — не виключення, — розповідає Тимофій Голбан.

Цьогоріч Управління капбудівництва планує залучити на проведення реконструкції 7 млн. грн. Це дозволить виконати зовнішнє оздоблення будівлі та облаштувати інженерні мережі. Внутрішнє оздоблення і інші роботи в УКБ планують провести за два наступних роки.

Якщо будівельники працюватимуть за графіком, культурний осередок введуть в експлуатацію до 210-ї річниці від Дня народження Миколи Гоголя — у 2019 році.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вважає, що створення Центру дозвілля у Гоголевому допоможе збільшити туристичну привабливість області:

Українська культура — це наше велике надбання. Особливо багата на видатних особистостей наша Полтавщина: Іван Котляревський, Григорій Сковорода, Маруся Чурай, Микола Гоголь. Тому важливо пропагувати наші культурні цінності і залучати до області якомога більше поціновувачів літератури та інших видів мистецтва. Впевнений, нам є що показати не лише Україні, але й іншим європейським країнам.

Нагадаємо, що за ходом виконання робіт на обєктах УКБ можна слідкувати на порталі «Будуємо прозоро!» (http://zabudova.pl.ua/). Детальніше про сайт розповідається у ролику презентації, який підготували в Управлінні капбудівництва (https://www.facebook.com/poltavaukboda/videos/1514115265317945/).

Перейти до вмісту