Ви тут:
Аналітика Споживач Суспільство 

Як не заразитись вірусом-шифрувальником

Як не заразитись вірусом-шифрувальником

Нагадаємо, небезпечний вірус зашифрує всі дані на вашому комп’ютері і не факт, що ви їх отримаєте назад, навіть якщо заплатите гроші вимагачам.

1. Якщо ви отримуєте листа (на емейл, фейбук тощо) з лінком, за яким пропонують щось завантажити, чи підозрілим вкладеним файлом (байдуже від знайомих чи ні, відправника можна підробити), — подумайте добре, чи воно дійсно вам треба (підказка: напевно не треба).

2. Якщо все ж завантажили — то ПЕРЕД ТИМ як запускати — перевірте через virustotal.com (перевіряє все, крім запаролених архівів, файли до 128MB). Якщо там покаже хоча б один червоний хрестик — файл не запускайте. Якщо не покаже жодного — це не значить, що файл безпечний, але збільшує таку імовірність.

3. У вас мають стояти автоматичні оновлення операційної системи і вона має постійно оновлюватись. Конкретно в цьому прикладі “вірус” використовує вразливість віндовса, яка вже була закрита в новіших версіях. Те саме стосується усіх програм, які випускають оновлення (браузер, різні пдф-рідери, особливо те, що саме проситься оновитись). Перевірити ваші налаштування оновлень можна в “панель керування” — “система і безпека” — “центр оновлень windows”.

4. Завжди майте свіжу резервну копію всіх важливих даних. У хмарі, на зовнішньому диску, а краще і там, і там. Хороша звичка — раз в тиждень виділяти півгодини тому, щоб оновлювати бекапи. Тоді навіть якщо заразитесь таким — нічого важливого не втратите.

Система Orphus Поделиться на fb