Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині немає жодного підприємства, на якому б утилізували відходи тваринного походження

На Полтавщині немає жодного підприємства, на якому б утилізували відходи тваринного походження

Нині в області немає підприємств, де б утилізували відходи тваринництва. Хорольська філія ДП «Укрветсанзавод», на якій раніше здійснювали відповідну роботу, не працює через брак державного фінансування. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови облдержадміністрації, повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

– Відповідно до Закону України, всі відходи тваринного походження повинні передаватися на підприємства з утилізації. Протягом останніх трьох років в області отримали відходів тваринного походження: у 2014 році – 8,8 тис. тонн, 2015 – 6,8 тис. тонн, 2016 – 6,5 тис. З початку цього року уже отримали 1,8 тис. тонн таких відходів, – розповів Геннадій Пікуль.

Він зазначив, що їх переробку та утилізацію на Полтавщині раніше здійснювала Хорольська філія ДП «Укрветсанзавод». А у 2016 році, через недостатнє державне фінансування та велику заборгованість за енергоносії, підприємство призупинило виробничо-господарську діяльність.

Сьогодні там провели ремонтні та пуско-налагоджувальні роботи в котельні та у виробничому цеху, а також відремонтували 5 одиниць спеціального автотранспорту.

– Підприємство не працює, бо знаходиться в стані пуско-налагоджуваних робіт, – розповідаєначальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області. – Вже провели пробний запуск на твердому паливі без переробки сировини. Орієнтовна потужність виробництва за добу – до 10 тонн.

Геннадій Пікуль розповів, що на Полтавщині нараховується 312 біоям та могильників, де здійснюється захоронення. Проте, переконаний фахівець, утилізація відходів тваринного походження повинна здійснюватися винятково спеціалізованими підприємствами.

У свою чергу, голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що в області потрібно створити усі умови для інвесторів та будівництва нового сучасного переробного підприємства.

– У Полтавській області немає жодного підприємства з утилізації — це жах. Тому і спалахи АЧС, і інші екологічні проблеми. Тут у дзвони бити потрібно. Тому ми маємо іти шляхом пошуку інвестора для будівництва сучасного заводу з переробки, – відзначив Валерій Головко.

2 роки тому, говорить голова ОДА, вивчили досвід Білорусі. Там побудували підприємство, яке відповідає сучасним європейським стандартам. Вони не тільки утилізують відходи, але й заробляють на цьому. На новому заводі навіть запаху немає.

– Хорольська філія ДП «Укрветсанзавод» запрацює найближчим часом. Але це не заважає нам паралельно шукати інвестора для побудови ще одного такого підприємства, – відзначає заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. – Наразі РДА пропонують місця для зведення такого комплексу, а ми вивчаємо ситуацію. Інвестувати ж у проект готові представники країн Балтії.

Говорили на нараді і про те, що з початку року на території Полтавської області зафіксовано 13 випадків африканської чуми свиней.

АЧС – вірус, який забирає життя не менш ніж 98 % уражених тварин. Захворювання не піддається лікуванню, а худобу, яка вижила, все одно потрібно знищувати, – говоритьначальник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко. – Відходи ж з такого м’яса не повинні потрапляти у зовнішнє середовище, в тому числі і до скотомогильників.

За результатами наради, голова ОДА надав доручення провести переговори з компаніями, які мають бажання працювати на теренах Полтавщини в галузі утилізації відходів тваринництва, та створити для цього необхідні умови.

Система Orphus Поделиться на fb