Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчук вшанував пам’ять жертв тоталітарних режимів

Кременчук вшанував пам’ять жертв тоталітарних режимів

Сьогодні у Кременчуці відбувся меморіально-скорботний захід з нагоди вшанування жертв політичних репресій. Участь у заході взяли керівники міста на чолі з міським головою Віталієм Малецьким, гості з Литовської Республіки, які прибули з офіційним візитом, депутати міської ради, представники Кременчуцької районної державної адміністрації, громадські активісти та інші.

У ці скорботні дні народ України схиляє голови  на знак вічної пам’яті про своїх співвітчизників, які стали жертвами політичних репресій, спрямованих на знищення жаги у представників  української нації до  свободи та незалежності шляхом нелюдських знущань, покарань та принижень. Політичні терори в Україні були засуджені прогресивним людством і визнані злочином проти нашого народу.
Традиційно в День пам’яті жертв політичних репресій, кременчуцька громада збирається поблизу пам’ятного знаку «Жертвам сталінських репресій», щоб пригадати трагічні події в історії своєї країни та ще раз висловити нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людства. Сьогодні кременчужани вшановують пам’ять своїх земляків, які під час Революції Гідності загинули за право українського народу  жити в європейській, незалежній та цілісній державі.  
У рамках  заходу про події, що відбувалися у місті в роки Великого терору розповіла співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею. Панахиду за душами невинно убієнних українців відслужив Настоятель Свято-Миколаївського собору Володимир Макагон.  Квіти пам’яті присутніми на заході були покладені до пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій» і «Героям Небесної сотні».
 
Довідка: За інформацією істориків, реабілітація жертв терору ХХ століття  почалася в 1954 році.  На жаль, у другій половині 60-х років перегляд справ репресованих припинився.
Відновилася ця робота лише наприкінці 1980-х років. Зі звинувачувальних документів репресованих було знято гриф секретності і стала відома правда про мільйони вбитих і замучених у таборах, невинно звинувачених людей.
Перші публікації на цю тему з’являються  на сторінках  міських газет із 1988 року. В основному, вони були присвячені репресованим партійним та господарським працівникам, героям революції та громадянської війни. Потім почали писати не лише про репресованих комуністів, а й про тих людей, на кого навісили ярлик класового ворога.
Краєзнавчим музеєм і товариством «Меморіал» зібрані дані та матеріали більш, ніж на 3000 невинно репресованих. Серед них як кременчужани, так і уродженці інших регіонів, які стали жертвами терору в нашому місті. Проте це далеко не остаточна цифра. Багато імен ще належить виявити  та увічнити їх пам’ять.
Перейти до вмісту