Ви тут:
European Union Відео Головне децентралізація Європейський союз Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили другий в Україні регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві відкрили другий в Україні регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0085

Сьогодні відбулося урочисте відкриття офісу відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» у Полтавській області, який було створено за підтримки Програми «U-LEАD з Європою».

Він є другим в Україні, учора такий Центр відкрили у Кропивницькому. Загалом в державі планують створити 24 подібні установ.

«Для кожного з нас відкриття Центру має особливе значення. Для українців — це новий етап в житті, для засновників та працівників Центру — це відповідальність за дієвий та позитивний результат інноваційної справи, для представників програми U-LEАD та представництва ЄС — це візуалізація їхньої допомоги нам, охочим здійснити реформування в країні та вступити до Європейського Союзу. Відкриття офісу відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» у Полтавській області — це визначна подія, адже він сприятиме побудові діалогу, комунікації та підтримці інформаційно-просвітницьких ініціатив задля зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівні. Важливим є те, що діяльність регіонального підрозділу підтримується та фінансується програмою «U-LEАD з Європою», – розповіла директор Центру Ірина Балибіна.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що відкриття та функціонування Центру — важлива подія для області та місцевих громад.

«Відкриття цього Центру — визначна подія для Полтавщини. Сьогодні ми чітко структуруємо повноваження виконавчої влади за допомогою європейських партнерів. Фахівці усатанови будуть роз’яснювати, показувати, вимагати реалізовувати усі повноваження з яксіного надання послуг. Система державної влади з початку незалежності нашої держави була централізована, і нажаль, за ці 25 років людина так і не зрозуміла, які послуги повинна отримувати, і чому вони мають таку якість. Офіс сьогодні дасть можливість донести до пересічного мешканця маленького села, містечка чи великого міста саме те, з чого формується якість повноцінного, європейського отримання послуг. Ми, як орган виконавчої влади, орган державної влади, через цей комунікатор, повинні бути у тісній співпраці з нашими європейськими партнерами, і дати можливість громадам самим визначатися, що робити в першу чергу, – яка має бути освіта, якість медицини, і всього, що стосується розвитку інфраструктури. Це дуже важливо. З досвіду створення ОТГ, починаючи з 2015, можемо чітко сказати, що Полтавська область краще за всіх показала свій результат», – сказав Головко.

Участь у відкритті офісу взяли: керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот, директор Програми U-LEАD від GIZ Бастіан Файгель, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко та представники об’єднаних територіальних громад.

Спеціально у Полтаві з Брюсселя прибули Пітер Вагнер, керівник Групи підтримки України, створеної у квітні 2014 року за рішенням президента Європейської комісії та керівник відділу фінансового співробітництва цієї групи Штефан Шльойнінг.

«У Проект U-LEАD з різних джерел накопичено і вкладено 100 млн євро. Одним із показників ефективності його виконання, буде збільшення кількості ОТГ і підвищення якості надання послуг населенню», – зазначив Пітер Вагнер, керівник Групи підтримки України, створеної у квітні 2014 року за рішенням президента Європейської комісії.

«Є два компоненти в програмі. За одним із них передбачається створення в Україні близько 600 ЦНАПів. Якщо нам вдасться зробити цю роботу — це буде успіхом. З іншої точки зору, для проекту дуже важливо забезпечити ОТГ здатність підвищувати свій економічний розвиток та покращувати його. Одим із пріоритетів роботи стане і збільшення темпів територіальної реформи, яка є однією з ознак покращення галузевої трансформації. Саме ці показники оцінюватимуться професійною командою з моніторингу», – сказав директор Програми U-LEАD від GIZ Бастіан Файгель.

Центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) є некомерційною установою з 24 регіональними центрами, створеною для зміцнення потенціалу українських державних і місцевих органів влади на центральному, регіональному та місцевому рівнях у тісній співпраці з Мінрегіоном.

Офіс відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в області працює у Полтаві за адресою вул. Лідова, 10.

dsc_0159

dsc_0156

dsc_0147

dsc_0133

dsc_0123

dsc_0117

dsc_0111

dsc_0109

dsc_0104

dsc_0097

dsc_0095

dsc_0085

dsc_0076

dsc_0073

dsc_0055

dsc_0042

dsc_0033

dsc_0030

dsc_0023

dsc_0020

dsc_0016

dsc_0012

dsc_0009

dsc_0005

Система Orphus Поделиться на fb