Ви тут:
Правда про Другу світову війну Суспільство 

В Лубнах для молоді проводять інтерактивні вистави, до яких долучаються глядачі

В Лубнах для молоді проводять інтерактивні вистави, до яких долучаються глядачі

dsc_0057

У рамках соціального проекту юним лубенцям показають вистави форум-театру на теми, що є актуальними для підліткового середовища. Черговий захід відбувся учора в Лубенській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6. Актори – аматори з танцювального колективу «Ренесанс» та активісти Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» презентували дві короткі вистави про порушення прав людини, приниження гідності, привернули увагу до проблеми булінгу в шкільному середовищі та стосунків підлітків з батьками. Подібні дійства відбулись і в Молодіжному центрі міста.

dsc_0054


Ведучий вистави, фасилітатор програми Британської Ради «Активні громадяни» Олександр Чепур каже, що таку форму роботи з аудиторією обрали для того, аби кожен глядач чи кожна глядачка змогли перейнятися тим, про що говорять актори, взяти участь в обговоренні побаченого та запропонувати варіанти вирішення проблемної ситуації.

Тож, на початку заходу, присутнім розповіли про ідею проекту та запросили до участі у мізансценах. В свою чергу психолог проекту Юлія Пода пояснила учасникам правила форум – театру. Учасники заходу – школярі старших класів. Для них це перший раз – участь в подібному тренінгу. Результатом роботи стала вистава під назвою «Чужий син, або «По колу»».

dsc_0044

Після першого перегляду, глядацька аудиторія взяла участь в обговоренні побаченого, почала пропонувати варіанти вирішення ситуації. Потім відбувся ще один перегляд, де глядачі мали можливість в будь-який момент сказати «стоп» і запропонувати власний варіант розвитку подій. В результаті учасники змогли створити своїм прикладом нову модель поведінки. Вистава форум-театру показує нагальну проблему, але не пропонує її вирішення. Рішення шукають самі глядачі під час перегляду та обговорення вистави. Таким чином, актори та глядачі будують діалог навколо представленої проблеми та спільно шукають варіанти її вирішення. Після показу глядачі та актори дали зворотний зв’язок з приводу форум-театру. За словами більшості – це можливість відкрито висловлювати свою точку зору, почути інших і, вийшовши на вулицю, знайти в собі сили і бажання «знайомитися з людьми, розуміти та сприймати їх».

dsc_0002

Захід відбувся в рамках проекту «Соціальний театр: набуття навичок вирішення проблем молодіжного середовища», що підтримується Британською Радою в Україні.

Система Orphus Поделиться на fb