Ви тут:
Головне децентралізація Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині може з’явитися ще одна об’єднана громада

На Полтавщині може з’явитися ще одна об’єднана громада

s1000111

На Полтавщині триває процес об’єднання територіальних громад. Минулої суботи подальшу долю свого села вирішували жителі Селещини. 11 березня тут відбулися громадські слухання. До школи, де призначили слухання, з понад трьох тисяч мешканців прийшло близько сотні. Це попри те, що про зібрання оголосили завчасно. Та незважаючи на таку кількість людей, обговорення виявилося надзвичайно жвавим. Всі охочі могли висловити свою думку.

На зібранні були й консультанти проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, голова Новотагамлицької сільської ради Андрій Карацюпа, перший заступник голови Машівської районної державної адміністрації Віталій Човновий.

s1000124

Машівська селищна рада запропонувала об’єднати в єдину територіальну громаду чотири ради: Новотагамлицьку, Селещинську, Базилівську сільські та Машівську селищну з центром у Машівці, – говорить Олександр Кербут, сільський голова Селещини. – Сесія сільської ради прийняла рішення про проведення громадських слухань.

І якщо на початку не всі погоджувалися об’єднуватися з Машівкою, лунали заклики про створення ОТГ із центром в Селещині, то в результаті обговорення, вислухавши сільського голову, консультантів Полтавського РВ АМУ, які розповіли про хід децентралізації на Полтавщині, успіхи вже створених ОТГ області, повноваження об’єднаної громади, бюджетну децентралізацію та інших, люди вирішили, що Машівській ОТГ бути.

s1000117

Я за об’єднання громад, думаю, що громада повинна бути, невелика, чим менше, тим краще, – переконаний мешканець Селещини Віктор.

Я проти об’єднання з Машівкою. Поки що Селещина може розвиватися й самостійно. А якщо вже й створювати об’єднану територіальну громаду, то із Новим Тагамликом та Базилівщиною з центром у Селещині, бо в нас найбільше село в районі, маємо виробництво на своїй території, – говорить Марія, жителька села.

Такі думки висловлювали люди перед початком громадських слухань. Проте після кількох годин обговорень, майже одноголосно селещинці проголосували за об’єднання з Машівкою.

Наступний крок – сесія. Також будемо звертатися до Полтавської обласної ради щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад, аби депутати внесли в нього Машівську ОТГ, – зазначив Олександр Кербут.

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України