Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відбувся семінар із е-декларування

У Лубнах відбувся семінар із

е-декларування

lubny

У приміщенні Лубенської міської ради відбувся семінар для місцевих депутатів та управлінців мерії стосовно особливостей цьогорічної кампанії декларування доходів. Депутати та посадовці проявили значний інтерес до зустрічі з активістами проекту «ТОП чесних декларацій Полтавщини», тому що багатьом вперше доводиться декларувати свої статки в електронному вигляді.

Як бути чесним перед громадою стосовно своїх доходів? Яке саме майно підлягає обов’язковому декларуванню? Чому родичі чиновників повинні також звітуватися про свої статки, навіть якщо вони не є публічними особами? І що робити в тому разі, якшо рідня не хоче розкривати свої доходи перед широким загалом? На ці та інші запитання 2 лютого шукали відповіді депутати Лубенської міської ради разом із активістками Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб» Ларисою Гориславець та Олесею Мусієнко, що займаються моніторингом е-декларування на Полтавщині.

lubny-3

Предметом розмови стали декларації про доходи та видатки, які посадовці місцевого рівня, в тому числі й депутати, мають вперше заповнювати в електронному вигляді. Як відзначає Лариса Гориславець, координатор проекту «ТОП чесних декларацій Полтавщини», депутати проявили жвавий інтерес до цього імпровізованого семінару, оскільки мають чимало питань щодо особливостей самого процесу декларування. «Дякуючи Лубенській міськраді, запитанням людей, ми зрозуміли, що робимо потрібну справу, а значить – є стимул, щоб робити це якнайкраще», – говорить Лариса Гориславець.

Активісти розповіли про громадський моніторинг, у ході якого хочуть порівняти паперові та електронні декларації за 2015 рік і виявити, наскільки загроза суворої відповідальності за недостовірні відомості в деклараціях стимулювала посадовців «пригадати» незадекларовані автівки, нерухомість та ін. Як відомо, нові закони про декларування передбачають відповідальність аж до кримінальної, тому й не дивно, що в електронних деклараціях вказано більше статків, ніж раніше. До того ж, активісти проекту не просто цікавляться змістом декларацій посадовців, а й збирають інформацію про спосіб їх життя.

Соціальні мережі – одне із таких джерел.

Як виявили активісти, часто чиновники намагаються приховати свої доходи сумнівного походження, записуючи статки на дружин чи інших близьких родичів. Деякі високопосадовці прибідняються, декларуючи лише невеличку частину своїх реальних грошей, земельних ділянок, будинків, автівок тощо. Однак, шила в мішку не cховаєш, особливо коли мова йде про посадовців місцевого рівня. Адже їхнє життя є на виду у громад міст чи сіл. Тож у разі виявлення суттєвих порушень в е-деклараціях активісти збираються повідомляти про нечесних посадовців спеціальні контролюючі структури – Національне агентство з питань протидії корупції (НАЗК), прокуратуру, поліцію. Натомість чесні чиновники будуть пошановані вже цієї весни, бо готується до друку видання за результатами громадського моніторингу декларацій посадовців Полтавщини.

Проект “ТОП чесних декларацій Полтавщини” реалізовує Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

 

Система Orphus Поделиться на fb