Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Проблеми людей з інвалідністю важливі для суспільства

Проблеми людей з інвалідністю важливі для суспільства

img_1504

Сьогодні, у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка, відбулася відкрита лекція з питань про проблеми людей з інвалідністю. На заході були присутні студенти університету та викладачі. Лектором виступив голова Полтавської обласної організації інвалідів Сергій Чумак.

«Інвалідність — це соціальне явище, а не захворювання чи вирок. Та й не вимагають інваліди чогось особливого, лише елементарне — можливість жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми.”, — зазначив Сергій Чумак

Як доводить практика, люди з особливими потребами можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають своїм прикладом багатьох, зокрема й абсолютно здорових людей.

За даними, що надав голова Полтавської обласної організації інвалідів, офіційно в Полтаві зареєстровано понад 4500 тисяч осіб, що мають статус людини з інвалідністю.

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 року соціальний захист осіб з інвалідністю з боку держави полягає в наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливостей осіб з інвалідністю.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей-осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» змінено механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

Новий порядок передбачає індивідуальний підхід до кожного людини з інвалідністю.

До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються інваліди, діти-інваліди та інші окремі категорії населення належать:

♦ протезно-ортопедичні вироби, зокрема ортопедичне взуття;

♦ спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

♦ засоби для пересування;

♦ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

♦ меблі та оснащення;

♦ спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Під час лекції студенти могли поставити питання, що цікавили, висловлювати власні пропозиції щодо покращення умов життя людей з інвалідністю.

img_1502

img_1503

img_1504

img_1505

img_1506

img_1507

img_1508

img_1496

img_1498

 

 

Система Orphus Поделиться на fb