Полтавщина долучилася до реалізації Проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні»
Полтавщина долучилася до реалізації Проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні»
Сьогодні політика ґендерної рівності є важливим чинником глобального розвитку і фундаментальним правом людини. Зважаючи на це, у цьому році Полтавська область долучилася до Проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні». У зв’язку із цим, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрівся із національним експертом Проекту Оксаною Цюпою для обговорення питань впровадження даного проекту.
«У цьому році ще 6 областей України залучені до цього проекту. Ми дякуємо вашій області за те, що ми можемо проаналізувати програму у сфері охорони здоров’я. Надіюся, що результати нашого аналізу допоможуть змінити галузь та фінансування цих установ. Ґендерно орієнтоване бюджетування дасть можливість ефективніше використовувати програмно-цільовий метод. Надіюся, що гендерне бюджетування допоможе ефективніше та раціональніше використати ті бюджетні кошти, які у нас є. Сподіваюся, що той метод, який працює в усьому світі запрацює і в Україні», – зазначила Оксана Цюпа.
Даний проект фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку і має на меті підвищення економічної ефективності та прозорості бюджетних асигнувань з урахуванням різних потреб жінок і чоловіків шляхом впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування.
За словами Олега Пругла, Полтавщина приймає участь у багатьох проектах, в тому числі і в пілотних. «З метою ефективного використання бюджетних коштів, ми готові приймати участь у проекті. Ваша допомога не буде зайвою», – сказав Олег Пругло.
Загальні підходи проекту базуються на міжнародній практиці та передбачають, по-перше, апробацію роботи з ҐОБ на рівні пілотних галузевих міністерств і областей, по-друге – розгортання пілотної роботи на рівень більш комплексного впровадження, а саме здійснення необхідних змін у документах, які використовуються у бюджетному процесі на державному і регіональному рівнях.
Представники проекту працюють не лише із областями, а й з міністерствами. «Є питання, які область не може сама вирішити без центрального органу. Тому ми взяли паралельно державний рівень і місцевий. Виявлені проблеми ми зразу доносимо до міністерств», – поінформувала Оксана Цюпа.
Після зустрічі Олег Пругло долучився до тематичного тренінгу «Суть та етапи ґендерно орієнтованого бюджетування», який проводиться для представників області.