Ви тут:
Анонс Головне децентралізація Оголошення Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

МОЗ запрошує громади Полтавщини на семінар про медреформу

Громади, що керують своїм здоров’ям: Харківська експертна група підтримки медичної реформи, Міністерство охорони здоров’я України та програма «U-LEAD з Європою», що реалізується GIZ, запрошують громади на семінар про медичну реформу

cybe07nxaau1las

Про те, як децентралізованим громадам зорієнтуватися у медичній реформі і вибудувати власне здоров’я, піде мова на дводенному семінарі-діалозі  «Реформування первинної медицини — перші кроки нових територіальних громад» 6-7 березня в Харкові.

Організатори семінару — Міністерство охорони здоров’я України, Харківська експертна група підтримки медичної реформи (ХЕГ) та Програма «U-LEAD з Європою», що реалізується GIZ. Зареєструватися можна до 13 лютого за лінком. Усі витрати на дорогу, проживання та харчування під час семінару відшкодовуються організаторами.

 За словами організаторів, на семінарах представникам громад розкажуть, що насправді відбуватиметься в межах медичної реформи — адже спекуляцій та  домислів навколо цієї теми більш, ніж багато. Лідерам громад розкажуть, як оцінити реальні потреби громади в первинній медицині та яким чином залучити фінансування для реорганізації медичної інфраструктури. Зокрема, мова піде про те, яким чином для фінансування охорони здоров’я використовувати Державний фонд регіонального розвитку, інвестиції та зміцнити базу податкових надходжень.

 Важливим елементом семінару стануть конкретні приклади від різних громад, котрі вже мають певний досвід трансформації медичної сфери або використовують нові моделі самоуправління. Зокрема, локальним досвідом інвестицій в охорону здоров’я та реорганізації первинної медицини поділяться представники Чугуївської міської адміністрації. Нагадаємо: Чугуїв став свого роду “полігоном трансформації первинної медицини”. Тут під контролем Харківської експертної групи підтримки медреформи за узгодженням з МОЗ та підтримки міжнародного фонду “Відродження” розробляються та впроваджуються нові принципи побудови “первинки”, котрі згодом будуть екстрапольовані на всю Україну.

 Серед спікерів очікуються: заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк; представник групи підтримки України в Єврокомісії Бенедікт Херман; представник Харківської ОДА (нагадаємо, голова ХОДА очолила рейтинг голів ОДА від комітету виборців України); експертка неформальної робочої групи при МОЗ із розробки законодавчої бази медреформи, керуюча партнерка юридичної компанії ILF Тетяна Гавриш; експерти ХЕГ Олена Решетняк (фінансист) і Михайло Довгопол (спеціаліст з управління змінами); представник міністерства регіонального розвитку та інші.

 “Суть нового підходу до надання первинної медичної допомоги: “лікар лікує, громада господарює”, — говорить співорганізаторка семінару Тетяна Гавриш. — У громадах із розумним та ефективним управлінням уже сьогодні будують сучасні амбулаторії, квартири для лікарів — власним коштом, не покладаючись на державну субвенцію. Успішно залучають міжнародних донорів, представників бізнесу та громадських організацій. Так, процес децентралізації не відбувається так швидко, як би це мало бути. Але обмін успішним досвідом та спільне створення рішень — один із найкращих способів додати впевненості тим, хто вирішив самостійно господарювати, та не впевнений, чи з усім впорається. На семінарі ми, зокрема, поговоримо про те, де і як брати гроші на створення нової інфраструктури, навчання лікарів, закупівлю обладнання. Про те, як залучити до роботи у громадах найкращих лікарів та зробити громаду здоровішою”.

 Отже, реєстрація на семінар-діалог триває з 30 січня по 13 лютого, для участі у семінарі громади мають надіслати форму самооцінки та мотиваційний лист (300-500 слів), заповнивши анкети за посиланням.

Перейти до вмісту