Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Медики Полтавщини обговорили питання дитячої психопатології та психокорекції

Медики Полтавщини обговорили питання дитячої психопатології та психокорекції

imag0389

Питання дитячої психопатології та психокорекції лікарі-психологи і медичні працівники міст та районів області нещодавно обговорили під час науково-практичної конференції. Захід започатковано за ініціативи практичних психологів обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева та обласного психоневрологічного диспансеру.

Ніна Козяр, заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні відмітила, що за статистичними даними, збільшилась кількість вразливих дітей, більш чутливих, замкнених у собі. Це та група дітей, які можуть потенційно сформувати різні психічні порушення. На сьогоднішній день ця проблема стоїть дуже гостро. Адже військовий конфлікт на Сході України, складна соціально-економічна ситуація, певні негаразди на роботі та матеріальна скрута призводить дорослих до незадоволення, до неблагополучного психологічного комфорту, що підсвідомо впливає і на дітей. Згідно аналізу педіатричної служби за 2016 рік, майже вдвічі збільшилась кількість дитячих смертей старшого віку (від 6 до 18 років), 5 дітей покінчили життя самогубством. Все це говорить про те, що проблеми ці є, і на них потрібно впливати і попереджати.

Керівник психологічної служби обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева Наталія Супруненко відмітила, що тема конференції пов’язана з тими цілями і завданнями, вирішення яких допоможе під психіатричним діагнозом або особливими потребами розгледіти в кожній дитині її індивідуальність, унікальність та потенціал. Завдяки сучасним психокорекційним методикам практичні психологи є помічниками для лікарів, батьків та їх дітей у процесі формування особистості.

Практичний психолог Тетяна Петренко проаналізувала основні причини порушень психічного розвитку та їх наслідки в дитячому віці. Було зазначено, що цього року планується розробити методику для дітей із раннім дитячим аутизмом та поради для батьків по корекції дітей з різними психічними відхиленнями. За словами фахівця, «участь батьків на етапі корекції відіграє неабияке значення: ми займаємося з дитиною під час лікування 21 день, а вся подальша кропітка робота падає на плечі їх батьків».

Про наукові аспекти патопсихологічного дослідження, як дієвого способу визначення потреб, можливостей і поведінкових реакцій дітей, розповіла практичний психолог Тетяна Лиходід. За словами фахівця, «батьки вчасно не звертаються до фахівців, вважають, що це мине само по собі. Але у підлітковому віці може виникнути безліч проблем, які призводять навіть до суїцидальних наслідків. На ранніх етапах виявлення психологічних змін у дітей за допомогою корекційного впливу збільшуються прогнози на їх одужання. Головне –більше спілкуватися зі своїми дітьми, цікавитися, чим вони живуть, з ким спілкуються, особливо у підлітковому віці, проявляти батьківську любов та увагу».

Про основні напрямки  психокорекційної роботи з «особливими» дітьми детально ознайомила практичний психолог дитячого відділення обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева Світлана Клунник. Було зазначено, що психокорекційна робота спрямована, перш за все, на розвиток пізнавальних психічних процесів, формування особистості і різних видів діяльності, корекцію наявних порушень та запобігання вторинних порушень.Завдяки особливим ігровим прийомам  дитина моделює взаємодію з оточуючим світом та людські стосунки. У дитячому відділенні заняття проводяться в ігровій та темній сенсорній кімнаті, зоокімнаті. З метою формування побутових навичок створена кімната для сюжетно-рольових ігор з елементами флоротерапії. Кожної весни на спеціально облаштованому майданчику діти власноруч висаджують овочі та займаються вирощуванням квітів на клумбі.

Мудре китайське прислів’я говорить: «Буває тільки неправильний шлях, але не буває безвиході». Ліквідувати серйозні проблеми у поведінці дитини – складне завдання, що вимагає часом тривалих зусильпсихологів, лікарів і батьків.

Під час конференції фахівці психологічної служби поділилися своїм досвідом роботи та ознайомили з новими психокорекцій ними методиками.

Перейти до вмісту