Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

Лікарі Полтавщини випробували на собі сучасні підходи до пацієнтів

Лікарі Полтавщини випробували на собі сучасні підходи до пацієнтів

likari-poltavschyny
лікарі Полтавщини

16 лютого у Полтавському академічному обласному театрі ляльок за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації та ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» відбулася Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя»

Асоціація превентивної та антиейджинг медицини уже вдруге у Полтаві організувала тренінг-інтенсив для лікарів. Цьогоріч його відкрили В’ячеслав Ждан, ректор ВДНЗУ «УМСА», заслужений лікар України, професор, доктор медичних наук, Ірина Головач, доктор медичних наук, професор, зав. відділення ревматології, нефрології і внутрішньої патології Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС, та Іван Шумейко, головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів ДОЗ ОДА. На їх переконання, подібні заходи неабияк поповнюють як теоретичні знання лікарів, так і оновлюють практичні навики, знайомлять з сучасними технологіями та стандартами світової доказової медицини. Важливо, що цьогоріч коло учасників розширилось – додались студенти-медики, інтерни. Про це повідомляють в прес-центрі ДОЗ ОДА.

iryna-holovach-vyacheslav-zhdan-ivan-shumejko
Ірина Головач, В’ячеслав Ждан, Іван Шумейко

Наукова програма орієнтована, у першу чергу, на сімейних лікарів, але учасниками були і кардіологи, санологи, дійсні члени АПАМ. 10-годинний тренінг був поділений на тематичні блоки: безкоштовні вимірювання факторів ризику, на які варто звертати увагу пацієнтів (індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE, ліпідограма, глюкометрія, денситометрія, майстер-клас з юлайзеротерапії), наукові доповіді – основи фармакотерапії для практичної медицини, синдромний підхід у загальнотерапевтичній практиці, практичні аспекти контролю симптомів у внутрішній медицині. Доповідачі прибули з різних куточків України – з провідних медичних ВНЗ, лікувальних закладів і наукових інститутів Києва, Харкова, Дніпра, Запоріжжя і Вінниці. Слухачі зібралися з усієї області. Якщо два роки тому було 24 практичні доповіді, то нині аудиторія почула 31 лекцію, більшість з яких обов’язково стануть у нагоді практикуючим медикам.

Гіпертензія «білого халату», скарги пацієнтів на біль у спині і суглобах, контроль серцево-судинних ризиків, стрес і його подолання, чому у світі поширюється деменція, антибіотикорезистентність і помірність у призначенні антибіотиків, і навіть професійне вигорання на прикладі медиків – усе це детально розбиралось під час доповідей.

faktory-ryzyku

Як наголошують науковці, мистецтво лікування полягає саме у виявленні причини нездужання і корекції способу життя, а не у призначенні купи ліків, хоча інколи так простіше і пацієнту (бо мало хто здатен працювати над собою і дисциплінуватися), і лікарю (бо це забирає менше часу і уваги, ніж детальне вивчення анамнезу і спілкування з пацієнтом).

  • Той, хто захоплюється практикою без науки, схожий на керманича, який сходить на корабель без штурвала і компаса. Він ніколи не знає, куди пливе, говорив Леонардо да Вінчі. Так і лікар чітко повинен знати, чого потрібно досягти з тим чи іншим пацієнтом, – зазначає Людмила Юдіна, кандидат медичних наук, доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. – Тому бажаю колегам, щоб адекватність лікування продовжувала життя нашим пацієнтам.

faktory-ryzyku-2

mystetstvo-likuvannya

 

Система Orphus Поделиться на fb