Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Дар’я Бриндак: «Про успіхи роботи комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації»

Дар’я Бриндак: «Про успіхи роботи комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації»

Понад рік в Україні функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Комісія є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві юстиції України, що в межах повноважень, визначених Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, забезпечує розгляд скарг у сфері державної реєстрації.

Цей відносно новий, але дійсно потрібний інститут довів свою ефективність не на словах, а на справі. За час роботи Комісією було скасовано тисячі  неправомірних реєстраційних дій. Серед компаній, які вона врятувала, є корпорації зі світовим імям, масштаби капіталу та продукція яких для економіки України мають велике значення. Серед них відомі підприємства: Novus Україна, UniCredit Bank, Bunge Україна, UNIQA Real Estate, агрохолдинг «Мрія» та інші. Але варто зазначити, що Комісія покликана рятувати майно не тільки представників бізнес-спільноти, а і пересічних українців.

Паралельно Комісія Мінюсту допомагає повернути незаконно відчужене майно тим особам, що постраждали від поодиноких випадків рейдерства. Реальні історії людей, чиє майно, за їх твердженням, було незаконно перереєстровано.  

З  27 грудня 2016 року по 25 січня 2017 року до Комісії  Мінюсту  надійшло 24 скарги від киян з приводу незаконного відчуження їхніх квартир. Також з цього приводу до Мінюсту поскаржилась  компанія«Класика Будівництва» щодо незаконної перереєстрації 52 квартир за тією самою адресою.

За участю Міністра юстиції Павла Петренка та Заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза 9 лютого 2017 року відбулось відкрите засідання Комісії, згідно з рішенням якої законні права власності мешканців квартир було поновлено.

Аналогічна комісія діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області, до якої протягом 2016 року надійшло 20 скарг, їз них:

  • 13 скарг – на дії (бездіяльність) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно, 2 з яких було задоволено;

  • 7 скарг – на дії (бездіяльність) державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, жодна з яких не була задоволена.

Протягом січня – лютого 2017 року на дії (бездіяльність) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно надійшло 6 скарг, жодна з яких не була задоволена.

На сьогодні захист права власності – один з ключових напрямів діяльності Міністерства юстиції. І немає різниці, чи це майно великої корпорації, чи пересічного громадянина, кожен повинен почувати себе безпечно та бути впевненим у тому, що його майно захищене правовою та справедливою державою.  

Перейти до вмісту