Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Під час децентралізації місцева влада має бути зацікавлена у легалізації зайнятості населення, – Головко

Під час децентралізації місцева влада має бути зацікавлена у легалізації зайнятості населення, – Головко

dsc_0869

Про легалізацію заробітної плати та зайнятість населення на Полтавщині говорили під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації, у роботі якої взяли участь голова ОДА Валерій Головко та голова обласної ради Олександр Біленький.

Нині Полтавська область займає 7 місце в Україні за кількістю застрахованих осіб, які сплачують єдиний страховий внесок, до тих, які працюють, повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості.

dsc_0850

“Наше головне завдання сьогодні — легалізація трудових відносин та створення робочих місць. Середньооблікова кількість штатних працівників за минулий рік скоротилась на 17 тисяч осіб. Найбільше падіння — у Кременчуці, Полтаві, Горішніх Плавнях, Миргороді, Гадяцькому, Лохвицькому, Чутівському, Пирятинському та Решетилівському районах. Скорочення штатних працівників відбулося майже в усіх галузях, окрім видобувної промисловості, оптової і роздрібної торгівлі. Відповідно показника – кількості застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ, до тих, які працюють – наша область займає 7 місце в державі. Це – 69 % при середньому в Україні — 55 %“, – поінформувала Катерина Клавдієва.

dsc_0865

На сьогодні, за її словами, у неформальному секторі економіки — 174 тисячі осіб, тобто неформально зайняті.

“На сьогодні, легалізація зайнятості є відправною точкою для розвитку регіону. Минулого року, у березні, ми відновили діяльність робочих груп по легалізації. Так, через діалог з роботодавцями вдалося легалізувати 1058 робочих місць. Під час інформаційно-роз’яснювальної роботи добровільно легалізували відносини з 377 найманими працівниками. Найбільше – у Горішніх Плавнях, Семенівському, Козельщенському, Чорнухинському, Пирятинському та Новосанжарському районах. Завдяки співпраці з поліцією у Нових Санжарах вдалося легалізувати трудові відносини з водіями молоковозів”, – зазначила вона.

Про проблеми таких робочих груп розповів голова Семенівської РДА Сергій Федоренко.

dsc_0883

“Серед проблем – обмеження повноважень представників робочої групи. Тож потрібно прийняти відповідні нормативні акти. Під час нашої діяльності ми спостерігали тенденцію, що не тільки роботодавці приховують найману працю, а й працівники. Останні пояснюють це оформленням житлових субсидій та інших соціальних виплат”, – зазначив він.

Валерій Головко наголосив, що легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне питання сьогодення.

dsc_0875

“Ми повинні боротися із явищем і доводити, що “тіньова зарплата” – це злочин. І через створення нових робочих місць, зокрема, ми повинні легалізувати зайнятість населення. Окрім робочих груп, які займаються легалізацією має бути ще потужна інформаційна кампанія серед населення. У процесі децентралізації місцева влада має бути зацікавлена у легалізації зарплати”, – наголосив голова ОДА.

dsc_0868

dsc_0791

dsc_0915

dsc_0774

dsc_0826

Система Orphus