Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники нагадують рибалкам правила поведінки на льоду

Полтавські рятувальники нагадують рибалкам правила поведінки на льоду

8

Рятувальники Полтавщини проводять профілактичні бесіди з любителями зимової рибалки. Фахівці Служби порятунку «101» проводять інструктажі щодо безпечної поведінки на льоду та вручають пам’ятки із заходами безпеки, які потрібно неухильно дотримуватись перебуваючи на льоду та порадами як необхідно діяти, якщо людина провалилася під кригу.

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Полтавській області.

Так, сьогодні рятувальники поспілкувалися з рибалками на водоймах Лохвиці, а днем раніше – Кременчука.

«Якщо ви провалилися в холодну воду не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання. Не кричіть, якщо поруч нікого немає, адже ви тільки даремно витратите сили. Не робіть різких рухів, стабілізуйте подих. Уникайте занурення з головою, краще розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега», – зауважували рятувальники.

Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре наголошували на тому, що необхідно усвідомити – не можна довіряти особистій самовпевненості. Не можна випробовувати своє везіння, обійдіть біду стороною, і якщо ви опинилися у крижаних обіймах морозної води – вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми, адже від цього залежить ваше життя, не ризикуйте ним!

9

10

7

Система Orphus