Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Дотримання прав в’язнів в постійному полі зору Полтавської місцевої прокуратури

Дотримання прав в’язнів в постійному полі зору Полтавської місцевої прокуратури

image-0-02-05-d4a20bbf30452b5a7d22d841366335ea9ba7f0939e6c0be6cfdb258b99e96719-v

24 січня під головуванням керівника Полтавської місцевої прокуратури Миколи Дубинки відбулася нарада з керівництвом Божковської, Крюковської, Полтавської та Надержинщинської виправних колоній щодо стану додержання вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства у вказаних установах в 2016 році.

У нараді взяла учать координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко.

Під час обговорення керівник прокуратури констатував, що впродовж 2016 року масових заворушень, акцій непокори, втеч, умисних вбивств, самогубств, заподіяння умисних тілесних ушкоджень в установах виконання покарань, піднаглядних Полтавській місцевій прокуратурі, не допущено.

Однак, вимагає невідкладної активізації діяльність, в тому числі оперативно-розшукова, з метою перешкоджання надходженню до територій, що охороняються, заборонених для використання засудженими предметів.

Поряд із цим, робота оперативних відділів та груп щодо виявлення корупційних проявів в діяльності працівників установ виконання покарань потребує суттєвого покращення.

Через неналежну організацію виховної та профілактичної роботи із засудженими на території виправних колоній цьогоріч збільшилася кількість вчинених засудженими повторних злочинів.

Тривалий час залишаються не усунутими порушення вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства щодо забезпечення засуджених належними матеріально-побутовими умовами.

«Дотримання прав в’язнів – основний пріоритет в роботі керівників установ виконання покарань», – наголосив керівник Полтавської місцевої прокуратури Микола Дубинка.

З метою усунення та недопущення в майбутньому наявних проблемних питань додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства в діяльності місць несвободи учасники наради розробили комплекс спільних заходів.

Система Orphus