Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чому полтавці потерпають від недолугого зимового утримання прибудинкових територій та тротуарів

Чому полтавці потерпають від недолугого зимового утримання прибудинкових територій та тротуарів

gr_12-01-16_snow

У зв’язку з надходженням до Полтавського обласного територіального відділення АМКУ звернень громадян з приводу неякісного очищення доріг і тротуарів від снігу, посипання піщано-соляною сумішшю доріг та тротуарів м. Полтави та інших послуг зимового утримання, Відділення розпочало дослідження ринку закупівель товарів,робіт та послуг за державні кошти на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції.

Як встановило відділення, утримання в належному стані територій загального користування ( так звана «червона лінія») забезпечується КП «ЖЕО №2» відповідно до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2016 рік (зі змінами), що затверджена відповідними рішеннями Полтавської міської ради.

Прибирання прибудинкових територій проводиться КП «ЖЕО №2» відповідно до рішень виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.02.2008р. №50 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та від 08.05.2013 року №55 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22.06.2007 №153 «Про затвердження площі прибудинкових територій» зі змінами.

Як встановило Територіальне відділення, для виконання робіт з прибирання прибудинкової території та утримання в належному стані територій загального користування ( «червоних ліній») у КП «ЖЕО №2» відсутня необхідна кількість двірників. У підприємства відсутні транспортні засоби, механізми, обладнання, устаткування для виконання робіт з прибирання вулиць (тротуарів) м. Полтави та такі засоби Підприємством «ЖЕО №2» не залучались. Прибирання прибудинкових територій проводиться ручним способом, в тому числі в межах «червоних ліній», а саме здійснюється бригадним способом двірниками.

Наведені обставини свідчать про неякісне надання КП «ЖЕО №2» послуг з прибирання прибудинкової території, що є складовою послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території та прибирання «червоних ліній», які надаються мешканцям м. Полтава.

На підставі вищевикладеного, адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розпочала розгляд справи за ознаками вчинення КП «ЖЕО №2» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Система Orphus