Ви тут:
Суспільство 

Близько 5 млн українців можуть бути позбавлені безкоштовного доступу до національних каналів

Близько 5 млн українців можуть бути позбавлені безкоштовного доступу до національних каналів

11-media

Понад 10% незахищених верств населення України може залишитись без безкоштовного доступу до національних телеканалів при переході на цифрове мовлення

Група 1+1 медіа виступала одним з ініціаторів відключення аналогового мовлення. Проте плани державних регуляторів ставлять під загрозу доступність сигналу для великої частини населення. зважаючи на ситуацію з зоною цифрового покриття країни, вважаємо перехід з липня 2017 року ризикованим і таким, що несе загрозу не тільки  інформаційній безпеці країни, але і вільному доступу до інформації громадян України.

 За ліцензійними умовами, провайдер ефірно-цифрового мовлення Зеонбуд, повинен охоплювати не менше 95% населення.  За нашою експертною оцінкою, зона охоплення населення сигналом Т2 менша на 10-15% і знаходиться в межах 80-85%.

 «Вже зараз ми розуміємо, що дуже багато населення, особливо в невеликих населених пунктах залишаться з темними екранами. Це стосується не тільки 1+1, але й каналів групи Інтер та Першого Національного, які мають найбільше аналогове ефірне покриття. Звичайно, перехід на цифру є неминучим та корисним для розвитку телевізійної галузі, але плани перейти в 2017 році повністю на цифрове мовлення може позбавити  величезну кількість людей  доступу до національних каналів. Ми готові сприяти державі та допомогти розробити гнучкий та безболісний  план переходу, який не буде ризикованим»,  – прокоментував Андрій Мальчевський, директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення 1+1 медіа.

 Відключення аналогового мовлення в 2017 році призведе до переходу частини непокритих цифровим сигналом домогосподарств на безкоштовне супутникове мовлення, де представлена частина російськомовного телевізійного продукту: міжнародні версії каналів ОРТ, РТР і НТВ. Це дозволить проникнути російським каналам на територію України. А частина населення взагалі залишиться без доступу до національних каналів.