Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

За рік 269 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані до родин

За рік 269 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані до родин

img_0733

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулась апаратна нарада за участі голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, заступників голови ОДА Андрія Пісоцького та Олега Пругла, керівника апарату обласної державної адміністрації Миколи Білоконя. Під час наради присутні обговорили заходи щодо запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, влаштування дітей до сімейних форм виховання.

Начальник Служби у справах дітей Інна Конончук поінформувала присутніх , що центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2016 році проведено 440 профілактичних заходів (рейдів): „Діти вулиці”, „Вокзал” та інші. Під час рейдів виявлено 121 дитину, із них: вилучено з несприятливого середовища – 43, попереджено – 78. Обстежено 964 сім’ї, попереджено 532 батьків та 9 посадових осіб, ініційовано притягнення до відповідальності 98 батьків та 34 посадових особи.

Також, особливу увагу Служба у справах дітей приділяє роботі з батьками, які ухиляються від виконання своїх обов’язків.

img_0719

“Протягом 2016 року проведено 1652 перевірки умов проживання та виховання дітей, вжито заходів щодо їх соціального захисту. У 2016 році до суду подано позови про позбавлення батьківських прав та про відібрання дітей у батьків без позбавлення батьківських прав щодо батьків 178 дітей. Судами прийнято відповідні рішення щодо батьків 157 дітей”, – поінформувала Інна Конончук.

img_0716

Також, під час виступу, начальник Служби у справах дітей відзначила, що у поточному році до сімейних форм виховання влаштовано 269 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них, усиновлено 53 дитини, над 174 дітьми встановлено опіку. Загалом у 41 дитячому будинку сімейного типу та 162 прийомних сім’ях виховується 535 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 44 особи із їх числа вже досягли повноліття та продовжують навчатися у професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

img_0717

Важливим пріоритетом у роботі з дітьми-сиротами та тими, котрі позбавлені батьківського піклування є забезпечення спільного проживання братів і сестер у прийомних сім’ях. Сьогодні на Полтавщині у 105 сім’ях виховуються 327 братів та сестер.

Також, як поінформував в.о. начальника сектору превентивної діяльності ГУ НП в Полтавській області неповнолітніми скоєно на Полтавщині 298 кримінальних правопорушень, у порівнянні з минулим роком, це майже на чверть менше, ніж минулого року. На профілактичних облвках превентивної діяльності Головного управління НП у Полтавській області  перебуває 179 неповнолітніх.

img_0723

“Дякую управлінню, і Вам особисто Інна Анатоліївна. Дійсно, показники, які є сьогодні в Полтавській області по впровадженні іншої форми опіки над дитиною, а саме сімейної форми, дійсно вражають.  Але найголовнішим є те, що саме сімейні форми виховання є найсприятливішими для самих дітей”, – зазначив у підсумку Валерій Головко.

img_0729

Система Orphus