Ви тут:
Відео Головне Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

За публічністю, Полтавська міськрада знаходиться на 16 місці з 22-х, – експерт (ВІДЕО)

За публічністю, Полтавська міськрада знаходиться на 16 місці з 22-х, – експерт (ВІДЕО)

dsc_0010

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, презентували результати всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування та рейтингу публічності Полтавської міської ради. Проект на Полтавщині реалізовували АЦ “Бюро економічних та соціальних досліджень” та ГО ОПОРА.

“Індекс публічності мав на меті оцінити наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування — міського голови, депутатів та виконавчих органів — в цей процес. Вимірювання охоплювало більш ніж 200 критеріїв публічності, що дозволяє оцінити максимально можливу кількість сторін взаємодії місцевої влади та громади. Оцінювання проходило за трьома суб’єктами — міський голова, виконавчий комітет міської ради та депутати міської ради. За шкалою публічності міста поділяються на публічні (80-100%), із задовільним рівнем публічності (61-80%), з низьким рівнем публічності (41-60%) та непублічні (менше 40%). Незважаючи на ріст публічності, жодне місто не отримало статусу публічного”, – розповів експерт АЦ “Бюро економічних та соціальних досліджень” Костянтин Донченко.

За його словами, загальний показник індексу публічності Полтавської міської ради склав 51%. Серед 22 міст — обласних центрів, де проводився моніторинг, Полтава зайняла 16 місце.

“Це значний прогрес у порівнянні з попереднім роком, коли Полтавська міська рада опинилася на передостанньому місці. У порівнянні з минулим роком дещо зросла і публічність міського голови (55%) та значно зросла публічність депутатського корпусу (47%). Публічність виконавчого комітету міської ради залишилася майже на тому ж рівні (52%)”, – сказав Донченко.

Голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб зазначив про необхідність посилення участі громадськості у моніторингу місцевих органів влади. Особливо це стосується обраних осіб — депутатів та голів рад, від рішень яких залежить життя громади.

Як пояснив Костянтин Донченко, спостерігається тенденція зростання публічності міст України кожен рік. Це, за його словами, пов’язано в тому числі з впровадженням нових інструментів управління та посиленням участі та контролю громади.

“Минулоріч значною проблемою був депутатський корпус, який у 7 містах входив у червону зону. Полтава також не могла похвалитися публічністю депутатів. З якісною зміною складу у 2015 році, коли відбулися місцеві вибори, змінилися і підходи до публічності. У той же час залишаються проблемні місця, зокрема звітування”, – розповів він.

Про що ще йшлося на прес-конференції дивіться у ВІДЕО.

Система Orphus