Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вихованцям Кременчуцької виховної колонії розповіли про їхні права (ФОТО)

Вихованцям Кременчуцької виховної колонії розповіли про їхні права (ФОТО)

dscn2360

Для вихованців Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області провели Всеукраїнський тиждень права. Протягом декількох днів до хлопців завітало безліч представників державних та громадських організацій.

Цікавою та повчальною видалась зустріч вихованців із заступником начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Полтавській області Григорієм Гриценко та заступником начальника відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Полтавській області Людмилою Рогізною. Фахівці згадали із юнаками нормативні акти, що регулюють особливості праці неповнолітніх, а також робітників, що поєднують працю з навчанням. Розповіли про порядок та умови залучення підлітків до праці, перерахували основні пільги, які надаються законодавством неповнолітнім щодо робочого часу, часу відпочинку та оплати праці.

dscn2428

Із задоволенням юнаки прийняли участь і у правовій ерудит-вікторині. Учасниками вікторини стали дві команди, які були сформовані згідно жеребкування із учнів школи. Протягом чотирьох етапів: «Камінь мудрості», «Розминка», «Країна обізнаних учнів», «Розв’язування кросвордів» юні правознавці обох команд продемонстрували правову обізнаність, активність та ентузіазм. Під час «Подорожі до Країни права» ведучі разом із хлопцями провели короткий екскурс історією Загальної Декларації прав людини, розповіли класифікацію прав за певними принципами: «піклуйтесь про мене», «не знущайтесь наді мною», «я маю власну думку», права «спеціальних потреб».

Разом з вчителями вихованці підготували книжкову виставку «Права і закони в твоєму житті». Більше дізналися про закони, що гарантують права дітей та обговорили права і обов’язки кожної людини.

З волонтером громадської організації «Кримінон-Надія» Оксаною Совою підлітки переглянули відео-лекцію “Права людини“, під час якої згадали історію прав людини. Нагадали один-одному про відповідальність кожного та про те, що треба дбати про інших.

dscn2467

З небайдужістю хлопці підійшли і до щорічного міжнародного заходу Amnesty International – Марафону написання листів підтримки на захист в’язнів сумління. Колективом написали листи підтримки і солідарності на захист осіб, чиї права були порушені. У зверненнях хлопці виразили слова підтримки і сподівання людям, які стали жертвами порушень, їх сім’ям та колегам. Юнаки виявили впевненість, що саме їх листи і підписи врятують та зможуть змінити чиєсь життя на краще, і допоможуть захистити права людини в усьому світі.

З метою розширення правових знань юнаків та надання підліткам практичних роз’яснень щодо їх прав і обов’язків до установи завітали фахівці Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Терещенко та Наталія Чорновол. Гості провели з вихованцями виховну годину з правового навчання. Розповіли про права та обов’язки громадянина України в залежності від вікової категорії. Надали хлопцям роз’яснення щодо збереження їх майнових та соціальних прав після звільнення згідно вимог чинного законодавства. Відповіли на запитання юнаків щодо строків та порядку подання апеляційних скарг.

dscn2442

Хлопці переглянули документальний фільм «Лізо, ходи додому» в рамках Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. У формі дискусії обговорили, які права головної героїні фільму порушені і чим можна зарадити головній героїні, і взагалі, неблагополучній родині. Вихованці виконали творчо-правове завдання, створивши перелік прав громадян Україні і прав дітей. Описали головні права на різнокольорових пелюстках квітів.

Головним висновком правового тижня для вихованців стало розуміння того, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

dscn2470

dscn2444

dscn2473

поширити новину: