Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада заборонила ввезення в країну антиукраїнський книг

Верховна Рада заборонила ввезення в країну антиукраїнський книг

758056

Народні депутати проголосували за рішення про обмеження ввезення в Україну друкованої продукції з Росії антиукраїнського змісту.

За таке рішення проголосували 237 народних депутатів.

Згідно з прийнятими змінами, заборонено випускати і поширювати продукцію, що пропагує держава-агресора, зокрема його органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України.

Крім того, заборона поширюється на друковану продукцію, яка містить матеріали, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміни конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності, підрив безпеки.

258778
фото з соціальних мереж

«Мова йде про те, що при Міністерстві культури буде створена експертна рада, до якої увійдуть визнані фахівці та автори, що аналізуватимуть всі тиражі друкованої продукції з держави-агресора. Якщо там буде міститися популяризація держави агресора, його органу влади, якщо там автори або хтось, хто видав ці книги, є людьми, які підтримали окупацію України, то, звичайно, такі тиражі не будуть допущені на територію України «, – пояснила голова профільного комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Крім того, в прийнятому законі прописаний порядок видачі дозволу на ввезення в Україну продукції з РФ.

Нагадаємо, у вересні закон «Про внесення змін у деякі закони про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» був схвалений Кабміном.

 

Система Orphus