Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна лідирує за кількістю порушень прав журналістів

zmiОрганізація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) констатувала найбільшу кількість фактів порушення прав журналістів у березні-листопаді в Україні, Росії та Туреччині.

Про це йдеться в доповіді представника з питань свободи засобів масової інформації Організації з безпеки і співробітництва в Європі Дуні Міятович.

Звіт включає в себе встановлені факти правопорушень стосовно журналістів та обмеження прав на свободу слова і поширення інформації, а також питання, підняті державами-учасниками ОБСЄ.

Доповідь складено офісом у період з 11 березня по 1 грудня 2016 року.

Всього, згідно з документом ОБСЄ, факти протиправних дій стосовно працівників мас-медіа було зафіксовано в 35 країнах.

Зокрема, в Туреччині сталося 15 подібних протиправних дій, у Росії – 16. А найбільша кількість задокументованих випадків офіс ОБСЄ в Україні – 19.

Серед найбільш кричущих фактів, зафіксованих в Україні, Міятович визначила вбивство журналіста радіостанції “Вести” та інтернет-видання “Українська правда” Павла Шеремета, підірваного в автомобілі 20 липня.

Досі не завершено й розслідування факту вбивства Георгія Ґонґадзе, вчиненого в 2001 році.

У доповіді представників ОБСЄ зазначено, що Дуні Міятович довелося двічі відправляти в Україну звернення за фактом діяльності сайту “Миротворець” і занепокоєння з приводу безпеки журналістів та представників ЗМІ після публікації персональних даних журналістів.

“Миротворець” опублікував особисту інформацію більш ніж 4 000 представників різних українських і міжнародних засобів масової інформації, у тому числі CNN, Agence France-Presse, Reuters, BBC, New York Times, і Аль-Джазіра, які були акредитовані у так званій “Донецькій народній республіці”.

Окремою темою в доповіді офісу ОБСЄ стали факти нападів на офіси українських телекомпаній, тощо.

Система Orphus