Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували книгу “Місцева влада в країнах пострадянського простору” (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві презентували книгу “Місцева влада в країнах пострадянського простору” (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0055

У День місцевого самоврядування у Полтавській державній аграрній академії презентували колективну монографію “Місцева влада в країнах пострадянського простору” за загальною редакцією доктора з наук державного управління, депутата обласної ради Петра Ворони.

Книга відповідає на головні питання — який рівень місцевого самоврядування в Україні та чи відповідає він демократичним принципам європейських країн?

dsc_0048

“Переконаний, ця книга допоможе нам визначити рівень місцевого самоврядування в Україні, чи відповідає демократичним принципам європейських країн. Після досліджень та аналізу ми дійшли висновку, що Україна, на жаль, не йде попереду. Так, наприклад, у питаннях запровадження механізмів прямої демократії наша держава відстає від краї Прибалтики”, – зазначив Петро Ворона.

Ініціатор написання цієї монографії Петро Ворона розповів, що ідея — проаналізувати діяльність місцевого самоврядування — виникла давно.

“У 2007 році на Полтавщині вийшла друком книга “Зарубіжний досвід в організації місцевої влади”. Тоді ми хотіли порівняти як розвивається місцеве самоврядування нашої держави й країн західної Європи. І згодом виникла думка, чому б не зробити порівняльний аналіз України з країнами пострадянського простору. Адже довгий час вони розвивались в одній державі”, – розповів Петро Ворона.

dsc_0051

За його словами, інтенсивно працювали над створенням монографії уже після Майдану, у 2015 році. А для того, щоб повністю розкрити тему Петро Ворона залучив провідних науковці із історії, економіки та правознавства.

У монографії висвітлюється генезис місцевої влади в країнах пострадянського простору у період від розпаду СРСР до сьогодення, досліджується особливості розвитку місцевого самоврядування у кожній з країн, специфіка функціонування політичних партій та виборчих систем. Книга складається із трьох розділів — Місцеве самоврядування у Радянському Союзі, Місцева влада на пострадянському просторі: від диктатури до місцевої демократії?, Основні шляхи посткомуністичних трансформацій на теренах колишнього СРСР.

“Обов’язково цю монографію зробимо доступною”, – додав Петро Ворона.

Книга призначена не лише для науковців, а й для працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, зокрема депутатів, та усіх, хто цікавиться проблемами функціонування місцевої влади.

dsc_0042

dsc_0072

dsc_0009

dsc_0022

dsc_0020

dsc_0049

dsc_0010

dsc_0035

dsc_0033

dsc_0065

dsc_0067

dsc_0078

dsc_0002

Система Orphus