Ви тут:
Відео Головне Комуналка Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили проект впровадження біоенергетичних технологій (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві обговорили проект впровадження біоенергетичних технологій (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0006

Сьогодні у Полтавській ОДА обговорили проект Програми розвитку ООН (ПРООН) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ) “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” під головуванням першого заступника голови ОДА Андрія Пісоцького.

Участь в обговоренні взяли участь представники департаментів агропромислового розвитку та економічного розвитку, управління житлово-комунального господарства ОДА.

Головний консультант Проекту Олександр Арапов та координатор Проекту в області Олег Перепелиця розповіли, що проект “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” спрямований на розробку політики, технічну допомогу і надання фінансових стимулів для заохочення інвестицій у муніципальні проекти з біомаси.

dsc_0020

“Цей проект — дуже важливий та актуальний. Головна мета — зменшити споживання природного газу й замінити  його біомасою. Зокрема, мова йде про тверде паливо. Адже нині в Україні немає сертифікованої продукції. Переконаний, що проект можна впроваджувати у закладах соціальної сфери. Але для того, щоб розвивати галузь, необхідна якісна підготовка фахівців”, – наголосив Олександр Арапов.

За словами Олега Перепелиці, на Полтавщині — ідеальні умови для вирощування енергетичної верби, яку доцільно використовувати як тверде паливо.

“Увагу акцентуємо на вирощуванні енергетичної верби. Урожай – кожні 3 роки із вересня по березень. Із 1 га можна зібрати близько 50-60 тонн біомаси, яку ж відразу й використовувати. Переконаний, що у кожній сільській громаді області є такі землі, які не обробляються. А це дерево не потребує особливих умов, тож буде рости кругом”, – додав Олег Перепелиця.

“Завдяки реалізації Проекту майже задарма ми зможемо отримувати не лише тепло, а й гарячу воду”, – додав Олександр Арапов.

Під час зустрічі обговорили перспективи можливостей в області. Зокрема, аграрний потенціал Полтавщини дозволяє виготовляти чималу кількість біопалива, а реалізація подібних проектів викликає інтерес міжнародних енергетичних компаній, що покращує інвестиційну привабливість регіону.

Також домовилися, що наступного року представники Проекту зустрінуться з головами об’єднаних територіальних громад, аби запропонувати впровадити проект — посадити енергетичну вербу та побудувати котельню на території громади. Зустріч ініціював Андрій Пісоцький.

dsc_0008

“Ми маємо розробити Стратегію та план дій. Як обласна влада, визначимо перші кроки співпраці та пріоритетні напрямки. Пропоную, уже з наступного року зустрітися з головами об’єднаних територіальних громад, яких вже 18 в області. Розповісти їм про цей Проект та порадити віднайти земельну ділянку, посадити енергетичну вербу й відповідно побудувати котельню”, – наголосив Андрій Пісоцький.

Окрім Полтавщини, проект “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” впроваджують у 5 областях — Житомирській, Закарпатській, Волинській, Черкаській та Дніпропетровській.

dsc_0012

dsc_0018

dsc_0030

dsc_0038

dsc_0045

dsc_0047

dsc_0014

Система Orphus