Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Лубнах переселенці розповіли про свої історії успіху

yuliya-kuzovkova-pereselenka-z-luhanska-hromadska-aktyvistka-holova-blahodijnoho-fondu-vektor-plyus-na-fotopravoruchПро історії успіху сильних духом переселенців, що після трагічних подій почали нове успішне життя, говорили під час ворк – кемпу в Молодіжному центрі міста Лубни.

Як їм це вдалося, розповів експерт проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області» та керівник громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур.

До презентації історій успіху запросили місцевих старшокласників, а сам захід приурочили до Міжнародного Дня захисту прав людини.

«Основні проблеми, з якими продовжують стикатися внутрішньо переміщені особи – це житло, збереження трудового стажу і робота на новому місці, нарахування пенсій та заміна документів», – говорить Олександр Чепур.

Протягом двох років організація успішно реалізувала 4 проекти допомоги переселенцям, основним принципом яких було активне залучення переселенців до суспільного життя. Було відкрито кризовий центр допомоги переміщеним особам, створено рух самодопомоги та громадські організації які об’єднують переселенців.

Юлія Кузовкова – багатодітна мати з окупованого Луганська знайшла час і сили, щоб організувати активний рух самодопомоги переселенцям на Полтавщині. Надихаючись її прикладом і гідними результатами, люди починають активне громадське життя.

За словами експерта, в Полтавській області більше ніж 30000 внутрішньо переміщених осіб, і, незважаючи на подібні приклади успіху, очевидно, що основні права цієї категорії населення залишаються не реалізованими.

Ще однією історією, представленою на заході була розповідь присвячена Наталії Панковій, яка після вимушеної зміни місця проживання знайшла в собі силу духа і сама стала допомагати людям, постраждалим в результаті бойових дій на Донбасі. Зараз вона проживає і працює в Гадячі, є громадською активісткою і волонтером.

«Сьогодні необхідно гарантувати людям основні права, розробити певні механізми взаємодії між переміщеними особами та державою», – говорить експерт.

Тож, в ході зустрічі, учасники мали змогу переглянути відео ролики в підтримку внутрішньо переміщених осіб, взяли участь у інтерактивній грі «Щаблі влади», яка спрямована на долання стереотипів та ознайомились можливістю взяти участь у масштабній виставці «Як тебе звати?», присвячена проблемам соціальної адаптації та інтеграції сімей переселенців, що почала цими днями роботу в Мистецькому Арсеналі.

Захід проходив у рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності мережі ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області», що підтримується Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.

Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»

поширити новину: