Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гребінці презентували карту “Вишивана моя Україна”

 3Гребінківщина приймала вишиту руками казначеїв країни карту «Вишивана моя Україна».

Про цю Всеукраїнську акцію  розповів начальник Управління державної казначейської служби України у Гребінківському районі Іван Бондар.

Він повідомив, що все почалося з простого білого полотна з контуром карти України.

Голова Казначейства Тетяна Слюз у серпні побувала на Сході країни.  Протягом тижня вона відвідала всі без винятку казначейства, що знаходяться на території, підконтрольній українській владі, зустрілася з колективами 42-х казначейств, які долучилися до вишивання карти України.

Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя.

5

Відтоді карта «Вишивана моя Україна» побувала у кожній з областей країни. Переходячи від казначейства до казначейства, вона ставала все яскравішою, «оживала», адже набиралася тепла рук, які створювали її.

Весь процес підготовки і створення свого орнаменту було вирішено описати в Літописі карти «Вишивана моя Україна». Колектив казначеїв Гребінківщини теж залишив запис у Літописі на згадку про наше місто поета-байкаря.

Вишивана карта України, завітала і до школярів Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Діти з захопленням розглядали орнаменти різних областей України. Дівчаток цікавила техніка виконання роботи, неперевершено виглядала вишиванка гладдю Харківської області. Іван Михайлович розповів дітям, як казначеї всієї країни відповідально поставилися до створення вишиваної карти: сперечалися над обранням малюнків та кольорів, працювали ночами, аби не підвести колег.

Потрібно було вчасно передати карту до наступної області. У колег-казначеїв різних регіонів з’явився дух суперництва – чий орнамент буде кращим, чия вишивка – бездоганнішою. Завершили роботу у центральному апараті Казначейства.

Оздобили карту державним символом – гербом України та символом миру – голубом.

Також жінки вишили на карті України – півострів Крим та слова – пояснення про створення карти: «Карта вишита казначеями з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального апарату на честь 25 річниці Незалежності України з 8.08.2016 по 21.10.2016р.».

Карта «Вишивана моя Україна» далі тримає свій шлях на Оржиччину, повідомляє сайт Гребінки.

Система Orphus