Ви тут:
Відео Головне децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч ОТГ Полтавщини реалізували 114 проектів на понад 130 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)

Цьогоріч ОТГ Полтавщини реалізували 114 проектів на понад 130 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0004

У 2016-му році об’єднані територіальні громади Полтавської області реалізувати 114 проектів на понад 130 млн грн. Найбільше проектів втілили в життя в Омельницькій ОТГ — 26. На другому місці — Новознам’янська ОТГ — 19 проектів, у Глобинській ОТГ реалізували 13 проектів, у Клепачівській та Шишацькій по 11, а у Пирятинській — 10. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли консультанти Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.

“Децентралізаційний марафон” – це широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. Її головною метою було активізувати та стимулювати процес об’єднання спроможних територіальних громад. Впроваджувався він Асоціацією міст України з червня по грудень цього року, у рамках проекту “ПУЛЬС” За цей час консультанти Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України зустрілися із жителями понад 50 сіл, селищ та міст Полтавщини, побували практично в усіх районах області”, – розповіла консультант з організаційних питань Полтавського РВ АМУ Ірина Дудка.

Вона зазначила, що учасниками марафону були місцеві голови та їх заступники, працівники сільських, селищних, міських рад, освітяни, працівники культури, жителі населених пунктів, депутати, громадські активісти.

Важливим же мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад була участь у марафоні уже діючих ОТГ та їхні розповіді про життя після об’єднання.

“Під час цих візитів консультанти Полтавського РВ АМУ інформували людей про хід процесу децентралізації в Україні, світовий досвід децентралізації, пояснювали що таке об’єднана громада, який алгоритм і процедура їх створення, розповідали про державні фінансові стимули ОТГ. Обмінятися думками та поставити актуальні питання консультантам могли всі присутні на зустрічах”, – розповів консультант з правових питань Полтавського РВ АМУ Олександр Полупан.

За його словами, серед найпоширеніших запитань, які виникали у людей: якими повноваженнями будуть наділені старости, принципи підтримки об’єднаних тергромад з Державного фонду регіонального розвитку рахунок субвенції на розвиток інфраструктури, розпорядження землею за межами населених пунктів, кадрове забезпечення, фінансування закладів освіти та медицини, механізм розподілення коштів між центром об’єднаної громади та населеними пунктами, які увійдуть до неї, засади співробітництва із РДА, нові можливості для ОТГ завдяки бюджетній децентралізації.

Як наголосила Ірина Дудка, спільні зусилля консультантів регіонального відділення, Полтавської ОДА, представників місцевого самоврядування дали свої результати.

“Сьогодні в області на базі 81 місцевої ради утворені 23 ОТГ (9 з них створені у 2016), з яких 2 — міські, 6 — селищних та 15 — сільських. До складу ОТГ входять 324 населених пункти, де проживають 162 тис. осіб. Без урахування чисельності міст обласного значення — це 25% населення Полтавщини”.

Консультант з бюджетних питань Полтавського РВ АМУ Анжеліка Саідова зазначила, що з державного бюджету ОТГ області отримали 95 млн грн освітньої, 53 млн грн медичної та 57 млн грн субвенції на формування інфраструктури об’єднаних громад.

“Маємо кількаразове збільшення місцевих бюджетів”, – підсумувала вона.

Також під час прес-конференції представникам ЗМІ, які висвітлювали питання Децентралізаційного марафону в області, вручили дипломи, а пізніше вони отримають і грошові винагороди.

Про що ще йшлося на прес-конференції детальніше дивіться у ВІДЕО

dsc_0019

dsc_0016

dsc_0014

 

dsc_0009

Система Orphus