Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Проект «Полтавська область для ВПО»: стан реалізації, що вдалося зробити (ФОТО)

Проект «Полтавська область для ВПО»: стан реалізації, що вдалося зробити (ФОТО)

dsc_0006-2

Сьогодні, під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла, відбулося засідання обласної Координаційної ради з реалізації в Полтавській області Проекту Європейського Союзу «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб». Метою якого є створення умов для перебування та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Полтавської області, що сприятиме зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями у соціальній сфері.

Даний проект виконується Полтавською облдержадміністрацією у співпраці із Благодійною організацією «Світло Надії», Полтавським обласним центром зайнятості, Полтавською міською радою, Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Гадяцькою міською радою, Новогалещинською селищною радою.

dsc_0010

Полтавська обласна державна адміністрація перемогла в конкурсі проектів на підтримку внутрішньо переміщених осіб з проектом «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб» та підписала грантовий контракт з Представництвом Європейського Союзу в Україні на фінансування Проекту коштами ЄС. У рамках Проекту, створюються базові житлові умови для перебування внутрішньо переміщених осіб на території області, покращується можливість їх доступу до першочергових та спеціальних медичних, соціальних, адміністративних послуг включно з послугами соціально-психологічної реабілітації, створюються умови для покращення взаємодії та інтеграції ВПО до приймаючих громад, доступу до освіти та місцевого ринку праці. Сьогодні ця програма закінчується, тому потрібно підбити підсумки. Багато нам вдалося зробити, але є й недопрацювання. Сьогодні ми проаналізуємо що зроблено, що не реалізовано і чому, і чи необхідно продовжувати роботу в деяких напрямках чи ні”, – наголосив Пругло.

dsc_0023

Як розповів заступник директора Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Дмитро Орлов, у рамках реалізації даного Проекту, у Полтаві та в Кременчуці пройшли два обласні Ярмарки зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.

У заходах взяли участь більше 1500 внутрішньо-переміщених осіб, які проживають в Полтавській області та понад 50 представників роботодавців, які презентували різні вакансії. Охочі, крім пошуку роботи, мали змогу навчитися писати резюме, отримати психологічну допомогу та роботу. ВПО отримали підтримку психологів із профорієнтації та допомоги у працевлаштуванні. З метою підтримки трудової інтеграції внутрішньо переміщених осіб в рамках Проекту Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації та Полтавським обласним центром зайнятості спільно організовано громадські роботи, які фінансуються коштами ЄС та співфінансуються коштами Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів, для усіх категорій внутрішньо переміщених осіб”, – розповів Дмитро Орлов.

Такі роботи, за його словами, були організовані у декілька етапів: вересень – грудень 2015 року – було забезпечено роботою 200 осіб, січень – березень 2016 року – було забезпечено роботою 184 особи, квітень – червень 2016 року – було забезпечено роботою 216 осіб, липень – вересень 2016 року – було забезпечено роботою 115 осіб, жовтень листопад 2016 року – було забезпечено роботою 67 осіб. Такі роботи проводили у сфері благоустрою, соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти в 65 територіальних громадах 23 районах області та в 5 містах обласного значення.

Проведено закупівлю програмно-апаратного комплексу для комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради. Придбання сучасного спеціального обладнання для роботи операторів „гарячої” телефонної лінії та аналітиків центру дозволило отримати наступні результати: забезпечено більш ефективну взаємодію контактного центру та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, обласних установ та організацій, які задіяні у оперативному вирішенні проблемних питань внутрішньо переміщених осіб; автоматизовано процес розгляду звернень від внутрішньо переміщених осіб та інших мешканців області за рахунок створення електронної уніфікованої картки звернення заявника, забезпечено її опрацювання, редагування, надсилання та закриття; отримано можливість автоматичного визначення номеру вхідного дзвінка від внутрішньо переміщених осіб, що дає можливість швидкого реагування на проблему та встановлення зворотного зв’язку із особою, яка прибула у незнайому місцевість, не має свого постійного місця проживання та досить часто (з практики) змінює телефонний номер; отримано можливість здійснювати зворотній зв’язок з внутрішньо переміщеними особами у зручний для них час шляхом встановлення автоматичного дозвону на визначені телефонні номери”, – зазначив Орлов.

Наразі, за його словами, ведеться капітальний ремонт 3-А відділення примусового лікування з посиленим наглядом Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева, м. Полтава, вул. Медична.1. Проведено закупівлю тотальних ендопротезів кульшового суглобу цементної фіксації (9 шт.), тотальних ендопротезів колінного суглобу без збереження задньої хрестоподібної зв’язки (6 шт.) та тотальних ендопротезів кульшового суглобу безцементної фіксації (7 шт.) для Обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики. Закупили медикаменти для Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні: пегінтерферон альфа 2а (480 од.), рибавірин (18000 од.); витратні матеріали для гемодіалізу (1176 наборів) для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського; медикаменти: куросурф (17 упаковок) для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського; слухові апарати (20 шт.), обладнання та інвентар для кабінету «Діабетична стопа» для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського; м’який інвентар для Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева.

dsc_0012

На базі БО «Світло Надії» у рамках Проекту працюють п’ять соціальних співробітників для допомоги внутрішньо переміщеним особам. Основними завданнями яких є: соціальна адаптація, інтеграція та реінтеграція; соціально-психологічна реабілітація, кризове та екстрене втручання, консультування, оцінка потреб, представництво інтересів, соціальна профілактика, сприяння в працевлаштуванні, сприяння в оформленні соціальних виплат, сприяння у влаштуванні дітей до дошкільних навчальних закладів”, – зазначила координатор Проекту ПРООН Надія Тимошенко.

dsc_0044

У свою чергу, начальник управління культури міськвиконкому Лариса Кречко зазначила, що у рамках реалізації даного Проекту, облаштовано 6 для 180 дітей додаткових груп в дошкільних навчальних закладах м. Полтави. Придбано ліжка, матраци, ковдри, подушки, посуд та інші необхідні речі. Навчальною музичною літературою забезпечено дітей в школах естетичного виховання.

dsc_0051

У рамках Проекту, завершується і капітальний ремонт соціального готелю «Жовтень», м. Гадяч. Розпочаті ремонтні роботи «Капітальний ремонт житлової будівлі Новогалещинської селищної ради, для тимчасово переселених осіб, по вул. Горького,52 в смт. Нова Галещина Козельщинського району Полтавської області (ІІ‑й поверх)», а перший поверх цього приміщення був відремонтований в рамках іншого проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У цьому приміщені проживають особи із числа ВПО, в тому числі такі, які мають категорії інвалідності та обмежені в пересуванні.

Як зазначали під час засідання, на базі Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України в рамках Проекту працюють 2 соціальних працівника та 2 психолога. Надається соціально-психологічна підтримка людей похилого віку та інвалідів з числа переміщених осіб, проводиться робота із зміцнення процесів примирення та інтегрування їх в громаду Полтавської області. Надаються індивідуальні та групові консультації, проводиться просвітницько-інформаційна робота з переміщеними особами та їх близьким соціальним оточенням, проводяться розважальні заходи соціальної направленості.

У заході також взяли участь співвиконавці проекту: представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Полтавського обласного центру зайнятості, Гадяцької міської ради, Новогалещинської селищної ради Козельщинського району, Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, БО «Світло Надії», КБУ «Обласний контактний центр».

dsc_0037

dsc_0047

dsc_0034

dsc_0033

dsc_0031

dsc_0030

dsc_0029

dsc_0025

dsc_0021

dsc_0014

dsc_0013

dsc_0011

Система Orphus