Ви тут:
Головне децентралізація Суспільство Україна 

Прем’єр-міністр закликає місцеву владу ефективно використовувати отримані від децентралізації інструменти на розвиток місцевої економіки

Прем’єр-міністр закликає місцеву владу ефективно використовувати отримані від децентралізації інструменти на розвиток місцевої економіки

downloadПрем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає міську владу використовувати  передані на місця у результаті децентралізації повноваження та інструменти для розвитку місцевої економіки. Про це він заявив під час Міжнародного конгресу мерів “Глобальні тенденції розвитку міст” у понеділок.

“Той ресурс, ті повноваження і інструменти, які ми маємо сьогодні, дають можливість розвивати місцеву економіку. Я би дуже хотів, щоби ви теж ефективно використовували ці можливості щодо створення нових робочих місць, щодо впливу на адміністрування податків”, – зауважив Володимир Гройсман.

“Я би дуже хотів, щоби питання розвитку місцевої економіки було пріоритетом вашої діяльності”, – зазначив він.

Уряд нещодавно створив Офіс залучення та підтримки інвестицій, що буде здійснювати моніторинг проблемних питань ведення бізнесу в Україні, зауважив Прем’єр-міністр.

“Ми хочемо на мапі України в розрізі кожної області розуміти по ключовим показникам, як себе відчуває бізнес. Ми хочемо бачити, чи вчасно їм повертають ПДВ, чи вчасно вони отримують дозволи, чи не мучать їх додатковими перевірками”, – зазначив Володимир Гройсман.

“Ми вважаємо, що принципове значення має відчуття бізнесу на місцях. Бізнес має отримати якісні умови для свого розвитку. Це означає, що у кожному місці буде більше робочих місць, конкуренції, буде більш якісна продукція, ми зможемо врешті-решт розвивати власну економіку”, – наголосив він.

У цьому контексті Голова Уряду закликав міську владу до підтримки, захисту та супроводження бізнесу, швидкого надання йому необхідних послуг, а також партнерської співпраці із новоствореним Офісом залучення та підтримки інвестицій, що дозволить “залучати бізнес, створювати йому умови, а бізнес би інвестував в Україну”.

Прем’єр-міністр також наголосив на необхідності детінізації місцевої економіки. Цьому зокрема буде сприяти нещодавно прийняте рішення Уряду щодо підвищення з 2017 року мінімальної заробітної плати удвічі – до 3200 грн, зазначив він.

Система Orphus