Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавцям радять, як уберегти транспорт від зловмисників

Полтавцям радять, як уберегти транспорт від зловмисників

20120809161101

За статистикою поліції, найчастіше викрадають залишені господарями без нагляду мопеди та скутери. Це транспортні засоби, якими найлегше заволодіти. До того ж їх найважче шукати правоохоронцям, адже часто двохколісники не мають ані державного номерного позначення, ані реєстраційних документів.

Щодо незаконного заволодіння автомобілями, то зловмисники найчастішеобирають старенькі вітчизняні автомобілі. Причина тому – слабка система захисту або ж взагалі її відсутність. Проте популярністю серед викрадачів користуються і сучасні дорогі транспортні засоби.

Для угону автівок злочинці використовують як класичні, так і нестандартні схеми. З кожним роком викрадачі стають винахідливішими, вигадують оригінальні методи викрадення транспортних засобів. До того ж на ринку товарів з’являються удосконалені пристрої для примусового відкривання автомобілів.

Тому власникам потрібно не забувати про захист свого «залізного коня», бути уважними та обережними.

Поради для власників автомобілів:

 Обладнайте свій автомобіль протиугінним пристроєм. А щоб зловмисниквзагалі відмовився від свого задуму – використовуйте багаторівневий підхіддо захисту автомобіля. Наприклад, злодію вдалося відключити звуковусигналізацію і потрапити в салон. Але педалі і КПП заблоковані механічнимспособом. На двигуні також бажано мати автономний протиугінний пристрій.

 Навіть під час короткої зупинки завжди виймайте ключ із замка запалення.

 Закривайте всі двері та вікна, не лінуйтеся зайвий раз їх перевірити.

 Ніколи не тримайте другий набір ключів в автомобілі. Те саме стосуєтьсядокументів.

 Ніколи не залишайте автомобіль з працюючим двигуном, навіть якщо вивідлучаєтесь хоча б на хвилину. Машини часто викрадають біля магазинів, заправок, мийок, тощо. Багато викрадень також відбувається холоднимиранками, коли власник залишає машину на прогрівання.

 Злодій не любить світла. Машина, яку залишили під ліхтарем, має меншешансів потрапити до рук викрадачів. Бажано залишати автомобіль на стоянців добре освітленому місці.

 Не залишайте в автомобілі незнайомих людей. Візьміть за звичку, перш ніжвийти з машини, озирнутися довкола і, якщо все гаразд, непомітно увімкнітьпротиугінний пристрій.

 Застрахуйте свій автомобіль.

 Залишайте автомобілі лише на перевірених охоронюваних стоянках. Завжди вимагайте від працівників відповідні документи (договір, квитанція, талон чи корінець), в якому вказується інформація про автомобіль та час йогоперебування на стоянці.

Шановні власники мопедів, моторолерів (скутерів)!

Поліція вкотре закликає вас не залишати свій транспортний засіб без наглядуна тривалий час. Зберігайте його в гаражі, обладнаному засобами охоронноїсигналізації або на охоронюваних автостоянках.

Не ігноруйте вимоги діючого законодавства та зареєструйте транспортнийзасіб у встановленому законом поряду.

Правоохоронці також нагадують, що обладнання вулиць, стоянок та місць скупчення людей камерами відеоспостереження значноприскорить процес розшуку викраденого транспортного засобу та встановлення особи зловмисника.

поширити новину: