Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська прокуратура порушила справу проти судді, яка відпустила міжнародного кіберзлочинця

Полтавська прокуратура порушила справу проти судді, яка відпустила міжнародного кіберзлочинця

Учора за дорученням Генеральної прокуратури України, на підставі ст. 558 КПК України працівники прокуратури Полтавської області взяли участь у розгляді апеляційної скарги прокурора Генеральної прокуратури України на ухвалу слідчого судді  Октябрського районного суду м. Полтави від 1 грудня 2016 року, якою було відмовлено в задоволенні клопотання про тимчасовий арешт громадянина України, який обвинувачується компетентними органами Федеративної Республіки Німеччина в участі в міжнародній злочинній організації та вчинив злочин за межами України.

Відповідно до оголошеної резолютивної частини ухвали колегії суддів Апеляційного суду Полтавської області апеляційну скаргу прокурора задоволено, ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду скасовано, а щодо вищезгаданого громадянина застосовано тимчасовий арешт на 40 діб з моменту затримання.

Окрім цього, 7 грудня 2016 року слідчим відділом прокуратури Полтавської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом постановлення слідчим суддею Октябрського районного суду Полтави завідомо неправосудного рішення щодо відмови у затриманні громадянина, який перебував у міжнародному розшуку.  Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 1 ст. 375 КК України.

Нагадаємо, міжнародна мережа для запуску та управління масовими глобальними шкідливими атаками на телекомунікаційні системи з подальшим відмиванням грошей, здобутих злочинним шляхом функціонувала 7 років. Зловмисники угруповання використовували інфраструктуру «Аваланш» з 2009 року для розповсюдження шкідливих програм, фішингу та спаму, а також для відмивання грошей рекрутингових компаній.

Для ліквідації мережі свої зусилля доклали правоохоронці 30 країн. Під час спільної операції, проведеної 30 листопада 2016 року у 30 країнах, були затримані п’ятеро організаторів цієї мережі. Троє з них – українці, одного затримали в Німеччині, ще двох – на території України.

Система Orphus