Ви тут:
Головне Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина майже лідирує у виробництві зерна в Україні

Полтавщина майже лідирує у виробництві зерна в Україні

pshenytsya

Аграрії Полтавщини сьогодні намолотили вже 5,2 млн. тонн зернових та зернобобових культур. Це другий показник валу зерна по Україні після Вінницької області.

Високий результат Полтавська область показує не вперше. Протягом останніх років область стабільно є одним із лідерів в Україні з виробництва зерна, в тому числі кукурудзи.

На сьогодні наші аграрії вже намолотили 1,1 млн. тонн озимої пшениці та 12,3 тис. тонн жита. Середня урожайність пшениці цьогоріч склала 46,0 ц/га, що більше на 2,0 ц/га до минулого року. А жита — 31,3 ц/га, що більше на 3,5 ц/га до минулого року.

— Із зібраного урожаю пшениці 75% є продовольчими. Цієї кількості пшениці цілком достатньо для забезпечення потреб населення області, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — Це означає, що в області збережеться стала ціна на хліб. Адже річна потреба Полтавщини в продовольчій пшениці та житі становить 165 тис. тонн, в тому числі для хлібопечення — 139 тис. тонн.

Згідно з розпорядженням голови Полтавської ОДА Валерія Головка «Про затвердження заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки та стабільності соціальної ситуації на ринку хліба області на 2016/17 маркетинговий рік» відповідним державним органам доручено взяти на контроль постачання та забезпечення співпраці між виробниками зерна, його переробниками і виробниками хліба.

На сьогодні в області налагоджена співпраця ПАТ «Аграрного фонду» з переробниками зерна — Полтавським та Кременчуцьким комбінатами хлібопродуктів. На них отримане ПАТ «Аграрним фондом» зерно переробляється на борошно, а потім реалізовується хлібопекарським підприємствам області за їхніми заявками.

Перейти до вмісту