Ви тут:
Відео Головне Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Охорона здоров’я стане пріоритетом в Україні, – Полтаву відвідала заступник Міністра охорони здоров’я Оксана Сивак (ФОТО, ВІДЕО)

Охорона здоров’я стане пріоритетом в Україні, – Полтаву відвідала заступник Міністра охорони здоров’я Оксана Сивак (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0652

Сьогодні у рамках Полтавського медико-правового форуму “Захист прав і свобод людини у сфері охорони здоров’я: виклики та реалії реформ” до Полтави завітала заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак. У роботі форуму взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

dsc_0599

Під час брифінгу вона поінформувала, про те що 30 листопада Кабімін України ухвалив низку постанов, які закладають засади реформування системи охорони здоров’я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою. Зокрема, затверджено 2 концепції – реформи фінансування системи охорони здоров’я та  розвитку системи громадського здоров’я. Також ухвалено постанову щодо утворення госпітальних округів, затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, постанову, що спрощує лікарням процес формування кошторисів.

“Концепція розвитку системи громадського здоров’я – це, з нашого погляду нова філософія охорони здоров’я. Але МОЗ необхідна буде підтримка з боку регіонів, оскільки саме на місцях, простіше визначити які нагальні питання та проблеми є в тому чи іншому місці” – зазначила Оксана Сивак.

dsc_0665

Також заступник міністра поінформувала, що в рамках реформ буде приділятися значна увага профілактиці хвороб.

”Про хворих ми будемо дбати, це однозначно. Але паралельно будемо говорити про те, як не стати тими хворим, адже кожен з нас хоче бути здоровим, проте думає, що за нього це має зробити лікар”, – зазначила Оксана Сивак.

dsc_0669

Щодо страхової медицини, Оксана Сивак запевнила, що найближчим часом, дана реформа буде впроваджена в дію. У рамках страхової медицини планують розробити електронну систему. В реальному режимі до неї буде поступати інформація про пацієнтів, яка буде надходити до Фонду соціального страхування. Коли пацієнт поступатиме до лікувального закладу, відповідно до клініко-статистичних груп, лікарні будуть відшкодовуватись витрати на лікування пацієнта.

dsc_0646

“Коли кошти будуть “йти” з пацієнтом, він буде впевнений, застрахований, буде знати свого лікаря отримуючи якісні медичні послуги”, – зазначила Оксана Сивак.

dsc_0666

“Медицина – така наука, яка змінюється дуже часто, ми мусимо взяти чийсь досвід, використати власний і прийти до того, що наші громадяни отримуватимуть якісну медичну допомогу. Не думаючи про те, до якого лікаря піти та де отримати ліки, як швидше доїхати, бо у нас погані дороги. У всьому світі, є таке поняття, як охорона здоров’я в кожній політиці. У такому випадку відповідальність покладена не тільки на МОЗ та лікарів, а й на Мінінфраструктури, Міністерство екології та інші. Завдяки прийнятим постановам, Уряд заявив, що охорона здоров’я стане пріоритетом в Україні” – підсумувала Оксана Сивак.

dsc_0599

dsc_0597

dsc_0595

 

Система Orphus