Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Не всі голови районних призовних комісій на Полтавщині відпрацювали призовну компанію “на відмінно”, – заступник війського комісара

Не всі голови районних призовних комісій на Полтавщині відпрацювали призовну компанію “на відмінно”,  – заступник війського комісара (ВІДЕО)

dsc_0017

Сьогодні, до Дня Збройних сил України, заступник військового комісара Полтавської області Едуард Бородай під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” підвів підсумки проведення призову на строкову службу у 2016 році, розповів про укомплектованість військових частин, територіальну оборону та контрактну службу.

Протягом 2016 року в області було проведено весняну та осінню призовні кампанії. Заступник військового комісара зазначив, що під час цих компаній більше 13 тисяч юнаків підлягали призову. Всього на строкову службу навесні було призвано 565 чоловік, восени 540 чоловік. Призов відбувався до підрозділів Збройних сил України, до Національної гвардії, до Державної служби спецтранспорту, а весною був останній призов до Державної прикордонної служби.

Більше 900 юнаків були визнані непридатними за станом здоров’я, більше 5800 отримали право на відстрочку через сімейні обставини чи здобуття вищої освіти.

“Не всі голови районних призовних комісій відпрацювали кампанію призову “на відмінно”. Були виявленні деякі недоліки, котрі в подальшому призвели до значної кількості випадків ухиляння від призову. Такими призовними комісіями були Чутівська, Карлівська, Лубенська міська – там відсоток тих хто ухилявся від призову був більшим, ніж середній по Полтавській області”, – зазначив Едуард Бородай.

dsc_0013

Такі дії громадян призовного віку не залишалися безкарними — 129 адмінпротоколів було складено тільки за час осіннього призову, 3 особи було притягнуто до кримінальної відповідальності.

Щодо укомплектованості військових частин, то переважна більшість військовослужбовців — контрактники.

“Станом на жовтень цього року, 1884 мешканці Полтавщини пішли у добровільному порядку захищати Батьківщину, шляхом укладання різних видів контрактів із ЗСУ. Із них 382 — учасники АТО, які мають бойовий досвід”, – поінформував Едуард Бородай.

Також, він зазначив, що цього року 67 жінок уклали контракти та служать у Збройних силах України. Близько 150 офіцерів запасу виявили бажання поновитися до лав Збройних сил.

dsc_0011

У цьому році 172 юнаки та дівчини виявили бажання отримати первинне офіцерське звання та вступили до вищих навчальних закладів Міністерства оборони. 79 юних мешканців Полтавщини виявили бажання навчатися у військових коледжах.

Едуард Бородай розповів про заходи, які проводились протягом року, для підвищення бойової готовності підрозділів Територіальної оборони.

“У Карлівці та Кременчуці були проведені 10-ти денні збори загонів. Один загін включає в себе 287 чоловік. Протягом цих зборів проводилась підготовка підрозділів. Бійців вчили, які завдання можуть перед ними стояти: охорона важливих об’єктів, здійснення пропускного режиму, охорона державних об’єктів та інше”, – поінформував заступник військового комісара.

До Дня Збройних сил України підполковник, регіональний кореспондент ЦДО МО України “Народна Армія” Володимр Лазарєв презентував 3-тє видання книги “Вклоняємось доземно українському солдату”. Унікальність книжки полягає в тому, що вона містить повний перелік усіх нагороджених учасників АТО. Книжки  “Вклоняємось доземно українському солдату” будуть передані до бібліотек Полтави та до Клубу військово-патріотичного виховання “Воїн”.

dsc_0006

dsc_0023

dsc_0025

 

Система Orphus