Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні ділився досвідом реформ у Полтаві зі студентами

Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні ділився досвідом реформ у Полтаві зі студентами.

1

Під час візиту до Полтави Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс провів відкриту дискусію зі студеними «Досвід Латвії у сфері реформ та євроінтеграції.  Посол розповів, те що нині відбувається в Україні Латвія це пройшла ще в 90-х. Досвідом у сфері реформ ділився з полтавськими студентами. Розповів, що за останні 5 років Україна й Євросоюз пройшли довгий шлях. Особливо наша країна змінилася після Революції гідності, коли зробила цивілізаційний вибір, який Латвія поважає.

6

«Зрозуміло, процес євроінтеграції України буде довгим та занадто складним. Навіть складнішим ніж у таких країнах як Хорватія, Сербія, Македонія. Тому, що в України немає так званої європейської перспективи. Тобто, сьогодні в рамках ЄС відсутнє поняття того, що в майбутньому Україна стане членом ЄС. Незважаючи на те що є Лісабонська угода,  що передбачає, що кожна європейська країна може стати членом ЄС», – сказав Юріс Пойканс

Він додав, що  різниця Європейського підходу та російського в тому, що Росія не вірить в  вільний вибір країн, особи тих, що є її сусідами. Однак Українцям не радить падати в відчай.

«Те що нині кажуть деякі члени ЄС, що в України перспектив на вступ немає, але водночас вони є», сказав Юріс Пойканс.

У ході зустрічі Юріс Пойканс відповів на питання студентів.

3

2

 

 

Система Orphus