Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині запроваджено комплекс заходів для охорони хвойних насаджень перед новорічними святами

На Полтавщині запроваджено комплекс заходів для охорони хвойних насаджень перед новорічними святами

Як і в минулому році кожна ялинка лісогосподарських підприємств Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства буде маркуватися биркою (чи спеціальною стрічкою) зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю завдяки спеціальному он-лайн сервісу дізнатись походження купленого деревця.

З метою запобігання незаконним порубам новорічних ялинок в лісі на Полтавщині створені мобільні групи з представників держлісохорони, Національної поліції, екологічної інспекції, які під час проведення рейдів виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках.

Застерігаємо громадян, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево (незаконно добуту одну ялинку в діаметрі до 10 см) на лісопорушника накладається штраф (85-170 грн.) та збиток в розмірі 355 гривень.

Середні оптові та роздрібні ціни на новорічні ялинки по лісогосподарським підприємствам Полтавщини

Оптові ціни (оптом вважається кількість від 100 шт.)

позиції цін

Висота ялинки

Ціна 1 ялинки з ПДВ/грн./при відпуску споживачам

1.

до 1,0 м.

30.00

2.

від 1,1 до 2,0 м.

42.00

3.

від 2,1 до 3,0 м.

60.00

4.

більше 3,1 м.

до ціни позиції № 3 + 30.00 грн. за кожний метр довжини

Роздрібні ціни для реалізації на ялинкових ринках

1.

до 1,0 м.

33.00

2.

від 1,1 до 2,0 м.

45.00

3.

від 2,1 до 3,0 м.

66.00

4.

більше 3,1 м.

до ціни позиції № 3 + 33,00 грн. за кожний метр довжини

 

Де вирощуються та як потрапляє до споживача новорічна ялинка?

Для того, щоб виростити новорічну ялинку правильної форми і необхідної висоти (близько 2м) працівникам лісогосподарських підприємств потрібно затратити на вирощування від 5-7 років.

Останнім часом перевага надається вирощуванню новорічних ялинок на спеціальних плантаціях, де за саджанцями сосни звичайної та кримської проводяться ручні та механізовані догляди, а також формування крони саджанців. Така новорічна ялинка буде розкішною.

Частину новорічних ялинок лісівники готують під час проведення рубок догляду за хвойними молодняками, при проведенні освітлень та прочищень хвойних насаджень у віці до 20 років. Даний лісівничий захід направлений на покращення якісного стану хвойних насаджень та рівномірного розміщення головної породи на площі (густоти ). Даний вид рубок догляду за лісом в літній період являється нерентабельним для підприємства, тому переважно проводиться лісівниками під час ялинкової кампанії. Гроші від реалізації новорічних ялинок спрямовуються на утримання лісової охорони та проведення робіт із відтворення лісів( садіння лісу).

 

За інформацією  Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Система Orphus