Ви тут:
Головне здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині реалізують проект із профілактики неінфекційних захворювань серед школярів

На Полтавщині реалізують проект із профілактики неінфекційних захворювань серед школярів

img_0779

Полтавщина є однією з семи пілотних областей, обраних Бюро ВООЗ в Україні і Швейцарською Агенцією розвитку для реалізації довготермінового просвітницького міжвідомчого проекту. Сьогодні на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара пройшов презентаційний міжсекторальний круглий стіл на тему: “НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”. Зокрема, говорили про освітній компонент “Профілактика НІЗ серед учнівської молоді”.

img_0774

У роботі взяли участь головний позаштатний педіатр обласного департаменту охорони здоров’я Світлана Писаренко, керівник освітнього компоненту Проекту ВООЗ Ірина Скорбун, спеціаліст проекту з моніторингу та оцінки освітнього компоненту Проекту ВООЗ Олег Рудик, методист ПОІППО Ірина Козак та представники полтавських шкіл.

img_0775

Проект спрямований на підтримку всіх членів українського суспільства. Діти та дорослі з усіх верств населення, незалежно від гендерних і соціально-економічних відмінностей, однаково уразливі до чинників ризику, що сприяють поширенню неінфекційних захворювань. Особливу увагу у проекті приділяють профілактиці неінфекційних захворювань і просвітницькій діяльності в школах, оскільки інформування про здоровий спосіб життя відіграє вирішальну роль не лише у зниженні факторів ризику захворювань, пов’язаних зі «стилем життя», але й позитивно впливатиме на здоров’я та добробут українців, наголосила Ірина Скорбун.

За словами представників загальноосвітніх закладів, підвищення обізнаності учнівської молоді щодо питань здорового способу життя – одне з пріоритетних завдань освіти, а цей проект допоможе знайти шляхи створення для здоров’я учнів сприятливого шкільного середовища.

img_0798

“В Україні серцево-судинні захворювання, онкологія, цукровий діабет, хронічні ураження органів дихання є причиною смертей майже 90% громадян, тож Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає на системній роботі з профілактики неінфекційних захворювань. Ці хвороби виникають через певний «стиль життя» — куріння, зловживання алкоголем, недостатність фізичної активності й нездорове харчування. Тож у рамках реалізації проекту планується зміцнити потенціал фахівців у частині використання інструментів електронної системи охорони здоров’я, аби покращити доступність якісних послуг для всіх громадян”, – розповіла Світлана Писаренко.

img_0793

“Метою проекту є зниження вкладу НІЗ в структуру захворюваності смертності та тривалості життя населення України” – додала Ірина Козак.

Окрім шкіл Полтавщини, проект реалізують у загальноосвітніх навчальних закладах, Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Дніпропетровської, Харківської областях та у Києві.

Проект здійснюється за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва впродовж 2016-2018 років.

img_0785
Система Orphus