Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На наступній сесії міської ради депутати мають затвердити План Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука до 2025 року

На наступній сесії міської ради депутати мають затвердити План Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука до 2025 року

7813016-12-09-13-22-29-390

Сьогодні проект цього документу презентували на семінарі, який відбувся під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка та за участю національного координатора Угоди мерів Оксани Кисіль і  експерту по енергоефективності Клуба мерів, члена спілки енергоаудиторів України Володимира  Печерського. Про це повіомили у Кременчуцькій міськраді.

7813016-12-09-13-22-26-974

Оксана Кисіль зробила аналіз програмного документу, що регламентує план виконання заходів у  Кременчуці за напрямком впровадження енергоефективних заходів на наступні 10 років. Зокрема, координатор Угоди мерів наголосила, що План Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста має сприяти заощадженню коштів споживачів різних видів енергії, вирішенню найактуальніших соціальних проблем і привести до зменшення викидів СО2. Зокрема, Оксана Кисіль звернула увагу розробників на те, що відповідно до Угоди мерів у містах, які є членами такої угоди, рівень викидів  СО2 до 2020 року має зменшитися до 20%. Вона зауважила, що цей головний аспект має бути врахований у стратегічному плані, оскільки без нього не вдасться залучити кошти інвесторів  на впровадження енергозберігаючих заходів.
Володимир Печерський зауважив, що з 500 українських міст  План Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста діє лише у 50 муніціпальних одиницях. Він підкреслив, що Кременчук правильно робить, що розпочав будувати стратегію заощаджень енергоносіїв, залучаючи до цього різні інструменти.
7813016-12-09-13-22-30-437
Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що у Кременчуці тільки за останній рік розпочато роботу з  впровадження інвестиційних проектів, спрямованих на ефективне використання енергоносіїв у бюджетній сфері зокрема.  Наразі приходиться враховувати помилки минулого, адже в попередні роки не приділялося достатньо уваги комплексному підходу до проведення енергоекономних заходів у муніципальному господарстві. Володимир Пелипенко зауважив, що тільки за останній рік містом  підписано угоди з європейськими інвесторами в тому числі  стосовно оновлення парку комунального електротранспорту новою екологічно чистою технікою, модернізацію вуличного освітлення на правобережжі міста, встановлення автономних котелень у закладах освіти, тощо.  
7813016-12-09-13-22-25-140
За інформацією керівника відділу енергоменеджементу Тетяни Андрієвської, вартість програмних заходів у рамках Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста Кременчука становить 1 млрд. 600 тис. гривень. До цього проекту ще вноситимуться зміни відповідно до пропозицій експертів і спеціалістів енергетичної галузі.
поширити новину: