Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Маємо напрацювати механізм роботи з нафтогазовими компаніями, – депутати Полтавської облради (ФОТО)

Маємо напрацювати механізм роботи з нафтогазовими компаніями, – депутати Полтавської облради (ФОТО)

dsc_0641

Постійна комісія з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Полтавської обласної ради вкотре відмовила нафтогазовим компаніям у наданні спецдозволів на видобування надр. Депутати переконані, що спочатку необхідно напрацювати механізм подальшої роботи з нафтогазовими компаніями.

У роботі взяли участь голова комісії Сергій Мамоян, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод та перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький.

dsc_0638

“Зараз ми маємо відпрацювати механізм роботи з нафтогазовими компаніями”, – наголосили Андрій Пісоцький та Євгеній Холод.

dsc_0647

“Законопроект 3038, який прийняла Верховна Рада України, вступить у дію лише у 2018 році. Наступного року місцеві громади не отримають нічого. Позиція депутатів — рухатися вперед, співпрацювати з нафтогазовими компаніями та наповнювати місцеві бюджети. Щодо надання спецдозволів рішення залишається незмінним — відмовити”, – додав депутат обласної ради Валерій Калюжний.

Тож депутати відмовили ТОВ «АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ», ТОВ “Астрогаз” й ТОВ “Астроінвест-Енерджі” у наданні спецдозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату на території Полтавської області.

Окрім того, профільна комісія підтримала Звернення до голови правління публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» А.В.Коболєва, Голови Правління Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» О.В.Прохоренка, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Кабінету Міністрів України.

dsc_0710

“Ми б хотіли, щоб нафтогазові компанії вже з наступного року сплачували 5% ренти від видобутку корисних копалин до місцевих бюджетів. Пропонуємо, щоб у 2017 році у фінансовий план цих компаній було вже закладено 5 % ренти, які б надходили до громад Полтавської області. Ми переговорили з Прем’єр-міністром, він підтримує наше Звернення. Паралельно з нами, такий документ готують депутати Харківщини”, – поінформував Андрій Пісоцький.

Також депутати підтримали та винесли на розгляд сесії Звернення до Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України щодо передбачення у Державному бюджеті України на 2017 рік коштів на геологорозвідувальні роботи та Звернення до Державної служби геології та надр України щодо зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України».

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект №3038 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату)».

dsc_0623

dsc_0628

dsc_0625

dsc_0630

dsc_0650

dsc_0690

dsc_0656

dsc_0646

dsc_0668